Erkam Yıldırım’ın Venezuela’ya gittiği tarihte gümrük kayıtlarında test kiti de maske de yok!

Sedat Peker’in, eski Başbakan ve AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ı yeni uyuşturucu rotası için Venezuela’ya gittiğini söylemesinin ardından yaşanan tartışmalar devam ederken iki ülke arasındaki gümrük kayıtlarına ulaşıldı. Yıldırım, oğlunun test kiti ve maske götürdüğünü söylerken, 1 Ekim-31 Aralık 2020 tarihleri arasında Türkiye’den Venezuela’ya hiçbir maske sevkiyatı yapılmadığı ortaya çıktı.

Sedat Peker, “Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın uyuşturucu güzergâhı kurmak için Venezuela’ya gittiğini” ederken, Binali Yıldırım da “Oğlum Venezuela’ya maske ve test kiti yardımı götürdü.” dedi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Yıldırım’ın Venezuela’ya gittiği ve ziyaret öncesini de kapsayan üç aylık dönemde, Türkiye’den Venezuela’ya hiçbir maske sevkıyatı yapılmadığı ortaya çıktı. Aynı dönemde yapılan 1500 adetlik test kiti gönderiminin de Türkiye ve Venezuela’daki iki firma arasındaki ticari faaliyet olduğu belirlendi.

Öte yandan Ticaret Bakanlığı’nın 2020’nin son üç ayına ait gümrük kayıtlarında Türkiye’den Venezuela’ya 19 Kasım 2020 tarihinde 1500 adet “PCR test kiti” ihraç edildiği görülüyor. Söz konusu kitleri, sağlık kuruluşlarına yönelik test ürünleri satışı yapan Venezuela’daki bir şirkete gönderen İstanbul merkezli firmanın sicil bilgileri incelendiğinde iş insanı Erkam Yıldırım ile bağlantısının bulunmadığı görülüyor.

1 YORUM

 1. Ya kardeşim,
  siz gazeteciler de ne kötü kalpli insanlarsınız.

  Bir zaman çok Metin birinin, imamın Cuma Hutbesinde dinlediği “akrabanıza sahip çıkın” ayetini yanlış anladığını dilinize dolmıştınız.

  Bir zaman da insanların günah işleme özgürlüğü olduğunu izah buyuran siyasimizi anlamazdan gelmiştiniz.

  Dün Ensoylu Bakanımızın, mahalle arkadaşıyla yıllarca ortaklık yapmasına karşın, “mahalleden tanırım” deme nezaketini kabalık sayınız.

  Bugün de incecik ve hassas kalpli Erkan Yıldırım beyefendinin, Venezüela’ya maske ve hızlı testleri neden gümrükte görmediğmizi sorguluyorsunuz. Erkancım onları sadaka olarak götürmüştü. Ayol siz ne cahil insanlarsınız! Duymadınız mı ki, sadakada aslolan bir elinin verdiğini diğer elinin bile görmemesidir. Gümrüğe mi gösterecekti çocuk?

  Bakın böyle yaparsanız, hani Allah korusun sizin de çoluk çocuğunuz var. Sayın Ensoylu Bakanımız da görevi icabı kimin çocuğunun ne yaptığını biliyor. Hani ona göre yani…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin