Erdoğan’ın yeğeni tarafından ölümle tehdit edilen kişi, cumhurbaşkanına hakaretten tutuklandı

Sosyal medya hesabından AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeğeni Ali Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen bir ses kaydını paylaşan Nuri Başkapan,”Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. Ölümle tehdit edildiği için Ali Erdoğan hakkında şikayetçi olduğunu belirten Nuri Başkapan, hakaret ve tehdit davası açtığını sosyal meydan duyurmuştu.

Nuri Başkapan isimli vatandaş, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeğeni Ali Erdoğan ve Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’ın ardından halen görevde bulunan polis memurunun kendisine küfür, tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu duyurarak; telefon görüşmeleri olduğunu belirttiği ses kayıtlarını yayınladı.


Ses kayıtlarının sosyal medyada paylaşılması üzerine dün sabah saatlerinde Başkapan gözaltına alınarak Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Başkapan AKP’nin ‘lebalep’ kongreleri konusunda da, İstanbul Küçükçekmece Başsavcılığı’nda 26 Mart tarihinde suç duyurusunda bulunmuştu.

İBB GEÇMİŞİ 

İstanbul’daki yerel seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun kampanyasına 50 TL yatıran Başkapan’ın belediyeye bağlı Ağaç A.Ş.’deki görevine son verilmişti. Başkaban, seçimi Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının ardından görevine iade edilmişti. 3 Şubat 2020’de İstanbul’daki bir noterde Erdoğan’a “Cumhurbaşkanlığınızı tanımıyor ve kabul etmiyorum” diyerek ihtarname göndermek isteyen Başkapan noterdeki görevlilerin polise haber vermesi üzerine de gözaltına alınmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin