Gaziantep Valiliği video kayıtlarına rağmen camiye postalla girilmesini inkâr etti

Furkan Vakfı gönüllülerine camide yapılan zulmü kamera kayıtlarına rağmen inkâr eden Gaziantep Valiliği, polisin camiye postalla girmediğini de ileri sürdü. Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul ise Antep Valiliği’nin yaptığı açıklamanın ‘tamamen yalan ve iftira’ olduğunu söyledi.

Gaziantep Valiliği, sabah saatlerinden itibaren sosyal medyada hızla yayılan polis ekipleri ile bekçilerin camide itikafa girmek isteyen Furkan Vakfı gönüllülerine müdahalesi ile ilgili açıklama yaptı. Yaşanan olayın provokasyon olduğunu iddia eden Gaziantep Valiliği, konu ile ilgili geniş çaplı adli ve idari soruşturma başlatıldığını duyurdu. Kamera kayıtlarında açık seçik camiye postallarla girildiği görülmesine rağmen bunu inkâr eden Valilik, biber gazı ile müdahalede bulunan bir personelin de açığa alındığını açıkladı.

KUYTUL: VALİLİĞİN AÇIKLAMASI TAMAMEN YALAN VE İFTİRA

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, Antep Valiliği’nin yaptığı açıklamanın ‘yalan ve iftira’ olduğunu söyledi. Kuytul, devlete ve Diyanet’e küfür ettiklerini yönündeki iddialara, “Böyle küfür ettiysek Allah bizim belamızı versin. Etmediysek, Allah valiliğin belasını versin” şeklinde cevap verdi.

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, Gaziantep’te bir cami içerisindeki biber gazlı saldırıyı Artı TV’de Ezo Özer’in sunduğu Artı Haber’de değerlendirdi. Türkiye’de pandemi bahanesiyle Ramazan ayının sönük geçmesine ilişkin özel bir gayret olduğunu savunan Kuytul, siyasi parti kongrelerini ve caddelerdeki kalabalıkları örnek gösterdi. Gözaltına alınan 56 kişinin de serbest bırakıldığı bilgisini veren Kuytul, “Bütün muhalifleri pandemi bahanesiyle susturmak istiyorlar” dedi.

Gaziantep Valiliği’nin konuya ilişkin açıklamasına cevap veren Kuytul, “Valiliğin açıklaması tamamen yalan ve iftiralarla dolu” diye konuştu. Polisin postallarıyla girdiği görüntülerin mevcut olduğunu hatırlatan Kuytul, “Videolarda açıkça görülüyor postallarıyla camiye girdikleri. Onu bile inkâr edecek kadar yalancı bir açıklama” dedi.

Açıklamayı tek tek değerlendiren Kuytul, gözaltına alınanlar hakkında daha önce terör soruşturması açıldığına ilişkin bilgiyi, “Tamanen yalan söylüyorlar, varsa böyle bir soruşturma göstersinler. Valilik kendi vatandaşına iftira atıyor” diyerek yalandı. “Valilik, suç bastırma gayreti içerisindedir” diyen Kuytul, ortada büyük bir skandal ve suç olduğunu söyledi.

Açıklamada gözaltına alınan kişi sayısının 76 olarak verildiğini ancak bunun da yalan olduğu söyleyen Kuytul, “56 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin hepsi farklı camilerde; bir camide en fazla 10-15 kişi vardı. Sayıyı kasten çoğaltıyorlar ve bir provokasyon var gibi göstermeye çalışıyorlar” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin