Erdoğan’ın canlı yayını için sözü kesilen Muharrem İnce, programı terk etti

Muharrem İnce’nin Global TV’de katıldığı canlı yayın programı, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Fetih konuşması için kesildi. Buna tepki gösteren İnce, “Korkmayın bu kadar. Bu saygısızlıktır, Türkiye bunu hak etmiyor. Erdoğan’ın babasının malı değildir Türkiye Cumhuriyeti” diyerek programı terk etti.

Muharrem İnce, Haber Global’de katıldığı Senem Toluay Ilgaz ile “Neden?” programını terk etti. İnce’nin yayını terk ederken yaptığı konuşmanın tamamı şu şekilde:

” Birincisinde “Okçular Vakfı’ndaki konuşmasını vermeyeceğiz” dediniz, verdiniz. İkincisinde, ben konuşuyorum burada. Otuz beş televizyon onu veriyor zaten. Üçüncüsünde benden habersiz tekrar acilen beni kesip ona bağlanıyorsunuz. Ben bir daha sizin yayınlarınıza katılmayacağım. Türkiye bu faşist düzenden kurtulacak. Otuz beş televizyonda Erdoğan konuşuyor, onun karşısında 2 yıl önce rakip olmuş birisiyim ben. Ben gururumla kimseyi oynatmam. Kendi kendinize devam edin arkadaşlar. Bu saygısızlıktır, Türkiye bunu hak etmiyor. Erdoğan’ın babasının malı değildir Türkiye Cumhuriyeti.”

“16 MİLYON İNSAN OY VERMİŞ BANA”

“Ben Erdoğan’dan korkmuyorum. Sözlerimi söyleyeceğim arenalar vardır, sokaklar vardır. Konuşsun otuz beş televizyonda, bir tanesinde de ben konuşayım. Niye kesiyorsunuz? Böyle olmaz. Erdoğan bu memleketin kurucusu değil, sahibi değil. Çağırıyorsanız buraya birisini konuşturacaksınız. Size söylemiyorum, patronlarınıza söylüyorum. Çağırmayın o zaman kardeşim, ben kimseye yalakalık yapamam. Ben sadece AK Parti’ye karşı değil, Cumhuriyet Halk Partisi’nde de demokrasi mücadelesi vermiş bir insanım. Türkiye’nin demokrasi mücadelesine ihtiyacı vardır. 16 milyon insan oy vermiş bana, bu insanlara saygısızlık olarak görüyorum”

HABER GLOBAL AÇIKLAMA YAPTI: “BÖYLE OLMASINI ARZU ETMEZDİK”

Haber Global, Twitter üzerinden Muharrem İnce’nin yayını terk etmesiyle ilgili açıklamada bulundu. Kanalın açıklaması şöyle:

“Kamuoyunun Bilgisine

Sayın Muharrem İnce’ye bu akşamki yayın öncesi Sayın Cumhurbaşkanı’nın Fetih kutlamaları nedeniyle yapacağı konuşmaya bağlanacağımızı söyledik. Kendisi de bize “Ama böyle yaparsanız ben sizi eleştiririm” dedi. Biz de kendisine bu eleştirisini saygıyla karşılayacağımızı ifade ettik. Ancak Sayın İnce, Sayın Cumhurbaşkanı’nın konuşmasının ardından stüdyoya dönüldüğünde sözlü olarak tepkisini göstermek yerine yayını terketti. Böyle olmasını arzu etmezdik ama biz yine de yayınımıza katılmasından dolayı Sayın Muharrem İnce’ye teşekkür ediyoruz. Kendilerine her zaman ekranımızın açık olduğunu yineleriz.”

MUHARREM İNCE: “GÖSTERDİĞİM TAVIR TEK SESLİ MEDYA DÜZENİNEDİR”

Muharrem İnce, canlı yayını terk etmesinin ardından sosyal medya platformu Twitter üzerinden de bir açıklamada bulanarak tepkisinin stüdyodaki gazetecilere olmadığını ifade etti. İnce şu ifadeleri kullandı:

“Haber Global yayınında gösterdiğim tavır birlikte program yapmaya çalıştığımız Senem Toluay Ilgaz’a, Nihal Bengisu Karaca’ya, Tuba Atav’a, Özlem Gürses’e değil, tüm ekranlarda sadece kendisi olmak isteyen zihniyete ve konuklarına nezaketsizlik yapan tek sesli medya düzeninedir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin