Erdoğan’dan ‘Davutoğlu-Babacan talimatı’: Selam verenleri bile uzak tutun

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın parti kurma çalışmalarına karşı AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan teşkilatlara talimat gönderdi. Erdoğan iki isim için, “Selam verenleri bile uzak tutun.” dedi.

AKP’nin olağan kongresini bir yıl erkene çeken Erdoğan, parti teşkilatlarına yeni bir talimat verdi. Erdoğan, yeni parti kurucuları Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na yakın isimlerin de partiden uzak tutulmasını istedi: “Ahbap çavuş ilişkisi içinde olmayacak, bu işleri en iyi yapacak kişileri bulacağız.”

Cumhuriyet’in haberine göre, Erdoğan’ın önceki gün yapılan MKYK toplantısındaki açıklamalarıyla değişimin nasıl olacağı yönünde mesaj verdiği kaydedildi.

Erdoğan, “Ahbap çavuş ilişkisi içinde olmayacak, bu işleri en iyi yapacak kişileri bulacağız. Önümüzde geniş bir süre var” dedi.

Erdoğan, partisinin 18. yıldönümü toplantısında da “Hedef şu, kanaat önderleri kimlerse, bunları seçip çıkartmak ve kadromuzu bu kanaat önderleriyle güçlendirmektir. Bunu hep beraber yapacağız. ‘Ben şurada yoktum, ben burada yoktum’ olmaktan öte ‘Burası filancaya layık’ daha da ileri gidiyorum, bize Ömer’ler lazım” diye konuştu.

Kongre sürecinde delege, belde, ilçe ve il yönetimlerinde yer alacak isimlerin belirlenmesi için özel çalışma yapılacak. Sözde ‘fetö’den parti teşkilatlarına sızmaların önlenmesi için listelere girecek kişilerle ilgili tarama yapılacak.

DAVUTOĞLU VE BABACAN ÖNLEMİ DE ALINACAK

Babacan ve Davutoğlu ile bağlantılı kişilerin listelere girmesi önlenecek. Tüm bu önlemler için komisyon oluşturulması formülü üzerinde duruluyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin