İsrail önce Şam’ı, sonra da Lübnan’ı vurdu

Dün gece saatlerinde Suriye’nin başkenti Şam’da İran hedeflerini vuran İsrail bu sabah da Lübnan’a bir hava saldırısı düzenledi. Lübnan ordusundan yapılan açıklamada saldırının, Lübnan egemenliğinin ihlali anlamına geldiği belirtilirken, İsrail savaş uçaklarının Lübnan hava sahasını ihlal etmeye devam ettiği belirtildi.

İsrail’in Lübnan’da Hizbullah hedeflerini vurduğu belirtiliyor. İsrail ise saldırı ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. İsrail, Tahran ve Hizbullah’ın Şam’a askeri yardım sağladığı ve İran’ın bölgede etkisinin arttığını belirtiyor.

İsrail gece saatlerinde Şam yakınlarına yaptığı hava saldırısının ardından bu kez de Lübnan’a bir saldırı düzenledi. Bu sabah saatlerinde İsrail, Beyrut’un güney banliyölerinde bulunan Hizbullah’a ait noktalar üzerine 2 drone gönderdi. Dronelardan birinin patlayarak Hizbullah’a ait bir binaya zarar verdiği söylenirken, 3 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Lübnan basın kaynakları, Lübnan Dışişleri’ndeki kaynağa dayandırdıkları haberlerinde, Lübnanlı üst düzey yetkililerinin atılacak adımları belirlemek üzere iletişim içerisinde olduklarını aktardı.

Lübnan ordusundan yapılan açıklamada ise İsrail saldırısının, Lübnan egemenliğinin ihlali anlamına geldiği belirtilirken, İsrail savaş uçaklarının da Lübnan hava sahasını ihlal etmeye devam ettiği açıklandı. Lübnan medyasına konuşan Hizbullah kaynakları, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah’ın akşam saatlerinde bir konuşma yapacağını duyurdu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin