Emine Bulut ölmeden yarım saat önce polise şikayette bulunmuş

Eski eşi tarafından Kırıkkale’de öldürülen Emine Bulut’un cinayetten yarım saat önce karakola gidip kendisini ölümle tehdit eden eski kocasını şikayet ettiği de ortaya çıktı.

Olay gününde yaşananları anlatan Emine Bulut’un kardeşi Kazım Bulut, öldürülen kardeşinin kızını babasına göstermeme gibi bir çabasının olmadığını, aksine Varan’ın baba olarak kızıyla zaten ilgilenmediğini, haftada bir kez görme hakkı olmasına rağmen 2-3 ayda bir görmek istediğini söyledi.

Madyascope’nin haberine göre, Kazım Bulut o gün yaşananları şöyle anlattı: “Fedai Varan, kızını görmek istediğini söyledi. Emine Bulut kızını alarak Varan ile görüşmeye gitti. Bir kafede görüşen Bulut ve Varan arasında tartışma çıktı ve Varan, Bulut’u ölümle tehdit etti. Bunun üzerine Emine Bulut karakola giderek şikayette bulundu. Varan, Bulut’u takip etti. Onu ve kızını bir dolmuşa binerken gördü. Varan, Bulut’u kolundan tutup indirmeye çalışırken dolmuş şoförü ve olayı gören birkaç kişi daha araya girmek ve Fedai Varan’ı oradan uzaklaştırmak istedi. Ancak Emine Bulut yanında kızı da olduğu için olayın büyümesinden endişelendi ve dolmuştan inip eski kocasıyla görüşmek zorunda kaldı. Devamında Menderes Caddesi’ndeki bir köfte lokantasına geçildi ve çıkan tartışma sonrasında kamuoyuna da yansıyan vahşet anları yaşandı.” dedi.

Emine Bulut’un abisi Kazım Bulut

Olay anında çevredekilerin yaralı olan Emine Bulut’la değil, Fedai Varan’ın dışarı çıkarmakla ilgilendiğini söyleyen Kazım Bulut, kardeşinin hastanede değil olay yerinde hayatını kaybettiğini belirtti.

‘Kimse neden müdahale etmedi?’

Anne Fadime Bulut ise, “Kızım orada çocuğu ile çırpınırken o sırada eli tutuyor da çekim yapıyor, çocuk orada çırpınırken nasıl oluyor da onlar seyrediyor. Orası dönerci ise illaki imkan vardı. Hiç mi biri bir şey fırlatmadı?” diye sordu.

Baba Ahmet Bulut ise kızının evli olduğu dönem boyunca şiddete maruz kaldığını, kocasının kumar oynadığını, alkolik olduğunu ve uyuşturucu kullandığını belirtti. Kardeş Kazım Bulut da Emine Bulut’un kızını babasına göstermeme gibi bir çabasının olmadığını, aksine Varan’ın baba olarak kızıyla zaten ilgilenmediğini, haftada bir kez görme hakkı olmasına rağmen 2-3 ayda bir görmek istediğini söyledi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin