Erdoğan’dan AP Başkanı Schulz’a: Kimsin sen ya, kimsin?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, idam kararı alınması halinde Türkiye’ye yaptırım uygularız” diyen Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz’a, “Kimsin sen ya, kimsin?” diye tepki gösterdi.

Hükümet ve MHP arasında idam görüşmelerinin sürdüğünü, parlamento bu kararı aldığında kendisinin de bunu onayacağını yineleyen Erdoğan, Schulz ve AB’ye şöyle seslendi:

‘SENİN HER YERİN YAPTIRIM OLSA NE YAZAR?’
”Batı ne diyor idam olmaz. Bugün dünyanın büyük çoğunluğunda da bu var. Kimsin sen ya, kimsin? Nesin sen, sen Türkiye adına ne zamandan beri karar verme yetkisine sahip oldun. Sen veya siz nasıl olur da Türkiye hakkında karar verirsiniz. Türkiye’yi tanımamışsınız, çevirdiğiniz fırıldaklar Türkiye adına değil. Bu millet kendi kararını kendi verir, kendi göbeğini kendi keser. Avrupa Birliği Parlementosundaki terör örgütleri temsilcilerini temizleyin. O zaman görün.

“İngiltere bile milete gitti, millet ne yaptı İngiltere’de çıkalım dedi ve çıktılar. Suriye’de Irak’ta mültecilere verdiğimiz destekle yaptığımız harcama 15 milyar dolara ulaştı. Siz verdiğiniz hiçbir sözü tutmadınız ki nereye yürüyeceğiz. Bunlar dürüst değil, biz dürüst olanlarla yürüyeceğiz. Birileri kendi akıllarınca bize bu coğrafyayı dar etmek istiyorlar. Terbiyesize bak ya yaptırım uygularız diyor, senin her yerin yaptırım olsa ne yazar? Geç kalıyorsun geç. Onların kullandığı ne kadar maşa, hain varsa hepsinin başını eziyoruz, ezeceğiz. Onların topu cehennem çukurunda yansın. Asya’dan Avrupa’ya gizli saklı hiçbir şey kalmayacak.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin