Ülker’den operasyon iddiasına tepki: Bu haber kabul edilemez, alnımız ak, işlerimiz temiz!

Önce Saray’a yakın Sabah, ardından Odatv’nin hedefe koyduğu Ülker Grubu haklarında yapılan manipülatif haberlere ilişkin açıklama yaptı. Yıldız Holding’e dönük operasyonu yapılacağına ilişkin bazı internet sitelerinde çıkan haberlerin ardından şirketin hisselerinde düşüş yaşandı.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker de Twitter adresinden, “Kıymetli yatırımcılarımız dikkat, Ortalığı sebepsiz yere telaşe verenler var, Alnımız ak, İşlerimiz temiz, Çalışmaya devam diyoruz.” açıklamasında bulundu.

YİNE ERDOĞAN’IN DAMADININ GAZETESİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Damadı Berat Albayrak’ın kardeşi Serhat Albayrak’ın yönettiği Sabah gazetesinde 4 gün önce Dilek Güngör, Kaynak Holding’e el konulmasından sonra incelemelerde bir başka holding ile ilişkilerine dair bilgiler yer aldığı, soruşturma dosyasına girdiğini isim vermeden yazdı. Odatv’de grubun Ülker olduğunu marka fotoğrafı vererek yazıldı.

Dört gündür yapılan manüpalif haberlerin tesiriyle Ülker Grubu hisseleri Borsa İstanbul’da kısmen değer kaybetti. Kaynak Holding ile ilişkili bir dernekle irtibatı gerekçesiyle gruba cumhuriyet savcılıklarınca operasyon yapılacağını ima eden haberlere Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker twitterdan açıklama yaptı.

Yıldız Holding’e dönük operasyonu yapılacağına ilişkin bazı internet sitelerinde çıkan haberlerin ardından Yıldız Holding’ten açıklama geldi. Yapılan açıklamada, bu haberlerin gerçek dışı ve kabul edilemez olduğu belirtilerek yasal haklarının saklı tutulduğunu açıkladı. Yıldız Holding açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Yazı içeriği Ülker markası ve ürünleri ile ilgili olmamasına rağmen Ülker markasını içeren görsel eşliğinde kullanılmıştır. Bu durumun tüketici nezdinde yanlış anlaşılmaya sebebiyet vereceği ve marka imajımızı zedeleyeceği açıktır. Yazıda Yıldız Holding’e ait ‘Ülker’ markası, bir grup ismi olarak anılıyor ise de, esasen ‘Ülker’; kökleri 1944 yılına dayanan bir markadır. ‘Ülker’ markasının yazıdaki konuyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.”

ÜLKER HİSSELERİ DÜŞTÜ

Öğlen saatleri itibarıyla Ülker Bisküvi yüzde 11.11 düşüşle 16.17 TL’den, Bizim Toptan yüzde 12.67 kayıpla 10.2 TL’den, Gözde Girişim yüzde 11.65 düşüşle 1.82 TL’den işlem görüyor. TEB Yatırım tarafından konuyla ilgili yazılan raporda, “Yıldız Holding hisselerindeki olağandışı hareketin haber akışı ile alakalı olduğunu düşünüyoruz” denildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin