Erdoğan yine ‘oyuna gelmedi’: ‘Biz bize yeteriz, McKinsey’e gerek yok’

AKp’li Cumhurbaşkalı Tayyip Erdoğan, damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın iki hafta önce “Yeni Ekonomik Program” kapsamında çalışacaklarını açıkladığı ABD’li danışmanlık firması McKinsey hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.

Ankara Kızılcahamam’da AKP’nin 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda açılış konuşmasını yapan Erdoğan, “Biz bu oyuna gelmeyiz. Tüm arkadaşlarımıza söyledim. ‘Bunlardan fikri danışmanlık bile almayacaksınız’ dedim. Gerek yok, biz bize yeteriz” ifadelerini kullandı. 3 gün önce damadı Berat Albayrak, McKinsey’i eleştirenler için şöyle demişti: ‘İstemeyenler ya cehalet ya ihanet içindedir.’

Dilipak’ın fendi McKinsey’i yendi

Akİt Yazarı Abdurrahman Dilipak’ın ‘Madem McKinsey ile anlaştınız, cehenneme kadar yolunuz var’ eleştirisine maruz kalan Erdoğan, McKinsey ile yapılan anlaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Son günlerde finansal danışmanlık şirketi üzerinden yapılan tartışmalar bizi töhmet altında bırakarak ülkemizi aynı cendereye sokma girişiminden ibarettir. Biz bu oyuna gelmeyiz. Bu can bu tende oldukça hiç kimse Türkiye’yi yeniden uluslararası kuruluşların denetimine sokamaz.

Biz göreve geldiğimizde IMF’ye borcumuz 23.5 milyar dolardı. 2013’te bu borcu sıfırladık. Ekonomik bağımsızlık olmadan siyasi bağımsızlık olmayacağını biliyoruz. Kendi ayakları üzerinde yükselttiğimiz Türkiye’ye hiç kimse yeniden diz çöktüremeyecektir.

Tüm arkadaşlarımıza söyledim, bunlardan fikri danışmanlık bile almayacaksınız dedim. Gerek yok, biz bize yeteriz.

2 YORUMLAR

  1. yalanin ucunda yalan, oyunun icinde oyun, damadin sirtinda odun…
    Tavsana kac, taziya tut.
    Kufurbaza ruhsat, sonra da agzina tokat.
    Sacmalik ve pislik tepelerindeki kelinde…
    Halkim bu kadar mi bozulmus idin?

  2. ” Bu can bu tende olduğu müddetçe hiçbir kimse ülkeyi uluslararası kurumların denetimine sokmaz!’ Sultan böyle diyorsa kim ne yapabilir?Yargı mı,muhalefet mi?… Biz olumsuz de haberimiz yok arkadaşlar!!! Büyük bir felaketin ayak sesleri duyuluyor ne dersiniz;denetimsiz bir yönetim şekli ile ülke felakete gitmesinde ne yapsın????

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin