Erdoğan: Türkiye, vatandaşların can ve mal güvenliği endişesi taşımadığı bir ülkedir

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomik krizin pençesindeki vatandaşlara yine ‘sabır’ tavsiye etti. Yaşanan sıkıntıların ‘gelip geçici’ olduğunu savunan Erdoğan’ın, “Türkiye, vatandaşları can ve mal güvenliği endişesi taşımayan huzur özlemi ve gelecek kaygısıyla yanıp tutuşmayan bir ülkedir.” sözleri de dikkat çekiciydi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. 6 muhalefet partisinin bir araya geldiği zirveyi eleştirdi. Erdoğan, “Bizim yuvarlak masalarda falan işimiz yok. Yuvarlak masalarda neler görüşüyorsunuz hepsi ortada. Paylaşın bakalım nereye kadar paylaşacaksınız. O masadan bir şey çıkmaz.” dedi. AKP’li belediyelere su faturalarında indirim yapmaları talimatı verdi.

Erdoğan’ın konuşmalarından satırbaşları şöyle:

SU FATURALARINDA İNDİRİM YAPIN

“Partili belediyelere bir uygulamayı süratle yaygınlaştırmaları çağrısında bulunmak istiyorum. Su tarifelerinde biz ne ana muhalefetiz, ne şuyuz ne buyuz, biz AK Parti’yiz. Su tarifelerinde en az KDV indirimi kadar bir indirim yaparak enflasyonla mücadelemize katkıda bulunmalıdır. Belediyelerimizde en az yüzde 7 indirim yapmak suretiyle vatandaşlarımızı su parasında da rahatlatacağız.”

MARKETLERİ HEDEF ALDI: SIRTLARINA BİNECEĞİZ

“Marketler, çarşı pazarlar, eğer vatandaşlarımıza meyvede sebzede hala zulmetmeye devam ediyorsanız, tüm dolaşan teftiş ekiplerimizle sizlerin sırtına bineceğiz. Fırsatçılık yaparak halkımızı mağdur edenleri affetmeyecek, hepsinden yaptıklarının hesabını soracağız. Her şey sırasıyla olacak, vakti zamanında yapılacak.”

KILIÇDAROĞLU’NU SANDIĞA GÖMDÜK

“Son günlerde Kılıçdaroğlu sık sık meydan okuyor, ‘Karşıma çık’ diye yeri göğü inletiyor. Halbuki biz sandıkta Kılıçdaroğlu’nun karşısına çok çıktık. Biz Kılıçdaroğlu ile dolaylı ya da doğrudan olarak 10 kez karşı karşıya geldik, 10’unda da kendisini sandığa gömdük.”

O MASADAN BİR ŞEY ÇIKMAZ

“Bizim yuvarlak masalarda falan işimiz yok. Yuvarlak masalarda neler görüşüyorsunuz, konuşuyorsunuz hepsi ortada. Paylaşın bakalım nereye kadar paylaşacaksınız. O masadan bir şey çıkmaz. Unutkanlığınıza geldi galiba, HDP’yi niye yanınıza almadınız onu da alın.”

TÜRKİYE İŞ SIKINTISI YAŞAMAYAN BİR ÜLKEDİR

“Türkiye, vatandaşları can ve mal güvenliği endişesi taşımayan huzur özlemi ve gelecek kaygısıyla yanıp tutuşmayan bir ülkedir. İstihdamı ile insanların çalışacak iş sıkıntısı çekmediği bir ülkedir. Türkiye, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin kendi içinde kapandığı dönemde krizi fırsata çevirerek sürekli vites yükselten bir ülkedir. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden bir haline getirmeden bu mücadeleyi bırakmayacağız. Sözümüz öyle kifayetsiz, muhteris üfürmesi değildir.”

DEĞİŞİMİN YÜKSELEN YILDIZI TÜRKİYE

“Dünya yeni ve köklü bir değişimin sancılarını yaşıyor. Değişimin yükselen yıldızı Türkiye’dir. Siz kendi ülkelerinin yükselişini engellemek için dibe çekmeye çalışanlara aldanmayın. Onların hayalindeki yönetim darbe yönetimidir. Hırsızlık, taciz, tecavüz yapanları kollayarak kimseyi umursamadıklarını gösteriyor. Tek vaatleri, eski Türkiye’yi geri getirmek.”

SIKINTILAR GELİP GEÇİCİ

“Bugünlerde yaşanan sıkıntılar gelip geçicidir. Bu sıkıntıları atlatıp, ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırdığımızda verdiğimiz tüm emeklerin karşılığını almış olacağız. Yaşanan sıkıntıların da farkındayız. Biz çalışacağız, milletimiz sabredecek. İnşallah güzel günlere hep birlikte kavuşacağız.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin