Otizmli Yusuf, babasına kavuşamadı: Vicdansızların eline düştük!

Otizmli 6 yaşındaki Yusuf’un babası Özer Çetin’e 8 yıl 9 ay hapis cezası verildi. Avukat Kemal Uçar, konuyla ilgili paylaşımında, “Vicdansızların eline düştük. Artık kurtar bizi Allah’ım! Müvekkilime 8 yıl 9 ay ceza verdiler. Tutukluluk devam… Yusuf babasına kavuşamadı…” ifadelerini kullandı.

Yusuf Çetin’in babası Özer Çetin, Hizmet Hareketi’ne yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında 30 aydır tutuklu. Babası tutuklandığında yüzde 64 olan otizm oranı, iki yılda yüzde 90’ın üzerine çıktı. Yusuf’un babasının ilgi ve şefkatine ihtiyacı vardı ancak bugün görülen duruşmada Özer Çetin’i 8 yıl 9 ayla mahkum eden mahkeme, tutukluluğun da devamına karar verdi.

YOĞUN İLGİ VE SEVGİ İLE BAĞIMSIZ BİR BİREY OLABİLİR

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Yusuf’un annesi Zehra Çetin de gözaltına alınmış, 3 günlük sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı. Anne Zehra Bilge Çetin, dün yaptığı paylaşımda, “Yusuf otizmli, epilepsi ve astım hastası. Çok yoğun ilgi, sevgi ve destek ile bağımsız bir birey olabilir. Baba Özer Çetin 30 aydır tutuklu. Oğlum her geçen gün kötüye gidiyor. Dosyam Yargıtay’da. Artık babası gelmeli.” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin