Erdoğan, muhaliflerini gündeme aldı: “Ayrılık içine girenler olabilir ama biz…”

Yerel seçimler sonrasında AKP’de başlayan Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül gibi isimleri kapsayan yeni oluşum ve yeni parti hareketliği tartışmasına AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da girdi.

Erdoğan, partililere yönelik bayram mesajı yayınladı. Erdoğan parti içine yönelik, yeni parti kurma hazırlıkları içerisinde olanlar üzerinden bayram mesajı vermesi dikkat çekti.

Erdoğan mesajında; “Birçok ayrılıklar şunlar bunlar vesaire gibi kampanyalar içerisine girenler olabilir. Ama unutmayın ki bayramlar bizim birlikte, beraberlikte, dayanışmada en üst noktalara tırmandığımız günlerdir. Kardeşliğimizi böldürtmeyeceğiz ve bu kardeşliğimizi güçlendirerek devam ettireceğiz.” dedi.

KONGRE MESAJI

Partisinin olağan kongre sürecini bir erkene çeken Erdoğan, partililere kongre sürecine de işaret ederek, “Önümüzde belde, ilçe kongreleri, il kongresi var. Ardından da büyük kongremiz var. Bütün bu kongrelerimizle beraber bu kongrelerden çok daha güçlenerek çıkacağız ve 2023’e de böyle hazırlanacağız.”

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin