Çözüm sürecinde sonra İmralı’ya ikinci bayramlaşma izni

AKP hükümetinin 31 Mart ve 23 Haziran seçim yenilgilerinin ardından Kürt oylarına yönelik terör örgütü PKK’nın tutuklu lideri Abdullah Öcalan ile başlattıkları yeni süreç kapsamında İmralı’ya bayram görüşme izni çıktı.

Ajansların haberlerine göre, Abdullah Öcalan’ın ailesi, bayram görüşü için İmralı’ya doğru hareket etti.

İmralı adasında tutuklu bulunan Öcalan ve İmralı’da tutuklu bulunan Hamili Yıldırım, Ömer Hayri Konar ve Veysi Aktaş’ın aileleri, bayram görüşü için İmralı’ya hareket etti.

Tutukluların aileleri cuma günü Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na avukatları aracılığıyla başvurmuştu. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ise, ailelerin başvurusuna olumlu cevap vermişti. Aileler, sabah saatlerinde Gemlik Jandarma Karakolu’na giderken işlemlerin ardından Gemport Limanı’ndan İmralı’ya doğru harekete geçti.

ÇÖZÜM SÜRECİ’NİN ARDINDAN İKİNCİ BAYRAM İZNİ

İmralı’ya gidenler arasında Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan Hamili Yıldırım’ın kardeşi Polat Yıldırım, Ömer Hayri Konar’ın kardeşi Emin Konar ve Veysi Aktaş’ın kardeşi Salihe Saltık olduğu bildirildi.

Ömer Hayri Konar ve Veysi Aktaş İmralı’ya “sekreterya” olarak gittikleri tarih 15 Mart 2015’ten, Hamili Yıldırım da İmralı’ya götürüldüğü 15 Temmuz 2015’ten bu yana aileleriyle yine bir bayram görüşü vesilesiyle ilk defa 5 Haziran’da görüşebilmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin