Enes Kanter neden ABD vatandaşı oldu? | ÖZEL RÖPORTAJ

Boston Celtics’li NBA yıldızı Enes Kanter ABD vatandaşı oldu ve Freedom soyadını aldı. Kanter TR724 yayınına konuk oldu ve ”Soyadını niçin Freedom yaptı?” sorusu başta olmak üzere merak edilen konularda Metin Yıkar’a özel açıklamalarda bulundu.

Uygur haklarını savunması sebebiyle gündemden düşmeyen Enes Kanter Freedom, düzenlediği basketbol kampındaki bir babanın ”Sen de kendine insan hakları savunucusuyum mu diyorsun? Deme. Kendi ülkende olanları anlatmakla bu iş olmaz. Uygurları ve diğer coğrafyalarda yaşananları görmezden gelemezsin” uyarısı üzerine kendine geldiğini söyledi.

İYİ SEYİRLER

► Destek olmak için: https://www.patreon.com/TR724
► Abone olmak için: https://www.youtube.com/Tr724

3 YORUMLAR

  1. Enes Kanterin durumu aslinda Hizmetin durumuna cok benziyor. Bi bakiyorsun adini Enes Gülen diye degistiriyor, sonra dönüyor Enes Freedom oluyor. Böyle iyice düsünmeden, yalap-salap giden bir pragmatizm, sistemli düsünceyi sevmiyoruz. Kervanin yolda dizildigi devirleri gecmis bulunuyoruz. Tren kalktiysa kalkmistir, bunu kabul edemiyoruz.

  2. kusura bakma ama pragmatizm ne demek bilmiyosun galiba. ayrıca butun riskleri göze alarak çaba gösteren bir kisiye bunlari soylemenizi hic uygun bulmadim.

    • karsi argümaniniz varsa söyleyin, uygun bulup bulmamanizin bende bi karsiligi yok. Hizmet de aynen böyle plansiz-programsiz hareket ederek büyük is yapiyormus gibi is yaptigi icin basina büyük riskler aldi. Penseyi bi kereligine cekic olarak kullanabilirsin, ama her zaman degil. Kervani böyle yolda düzmeye devam edin bakalim

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin