Interpol İcra Komitesine seçilen Selçuk Sevgel: AB ve BM ‘Fetö’ diye bir terör örgütü tanımıyor

İstanbul’da 23-25 Kasım’da düzenlenen Interpol Genel Kurulu’da Interpol’ün İcra Komitesi üyeliğine seçilen Selçuk Sevgel, Türkiye-Interpol ilişkilerini değerlendirdi.

Sevgel, Hizmet hareketiyle bağlantılı oldukları ileri sürülen kişilere yönelik çıkarılan kırmızı bültenlerin Interpol tarafından işleme konulmamasının sebebini açıkladı. 1930’dan 2016’ya kadar 100 küsur kırmızı bülten talebinin geri çevrildiğini hatırlatan Sevgel,  15 Temmuz’dan sonra  çıkarılan kırmızı bülten taleplerinin hemen hemen hiçbirinin Interpol tarafından işleme konulmadığını söyledi. “839 kırmızı bülten talebimiz Interpol tarafından reddedildi.” dedi.

Interpol’un reddetme gerekçesi olarak kendi anayasasındaki “askeri, dini, ırki ve siyasi konularda tamamen tarafsız” olduğuna işaret eden 3. maddeyi gösterdiğini belirten Sevgel, AKP iktidarının “FETÖ” diye yaftaladığı Gülen Cemaatinin Avrupa Birliği (AB) ve Birleşmiş Milletler (BM) tarafından ‘terör örgütü’ olarak görülmemesinin de diğer bir gerekçe olarak sunulduğunu ifade etti.

İstanbul’daki Genel Kurul öncesinde Interpol Genel Sekreteri Jürgen Stock ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir görüşme gerçekleştirdiğini de hatırlatan Sevgel, Cemaatin terör örgütü görülmesi için çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Bu ülkede vergimi eksiksiz vereyim, askerlik yapayım, kırmızı ışıkta kimse görmese bile geçmeyeyim, kamu malına zerre tamah etmeyeyim, zorba yasalarınıza sonuna kadar uyayım ama siz kendi antlaşmanıza ihanet edip beni terörist ilan edin. Kader birgün vakit tamam dediğinde üzerinizeki toprağı kürekle düzeltmeye gelirim.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin