Emine Erdoğan’ın mutfak musluğu 4 asgari ücrete denk geliyor!

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın aşure günü sebebiyle paylaştığı mutfağındaki musluğun fiyatının 4 asgari ücrete denk gelmesi sosyal medyada gündem oldu. Emine Erdoğan’ın mutfak musluğu Twitter’da TT oldu.

Emine Erdoğan’ın aşure günü nedeniyle sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraftaki musluk bataryasının fiyatının 9 bin 640 lira olduğu ortaya çıktı.

BİR MUSLUK 4 ASGARİ ÜCRETE DENK

Aşure günü nedeniyle sosyal medyadan yaptığı aşurenin fotoğrafını ve tarifini paylaşım yapan Emine Erdoğan, ‘‘#Aşure’ye vazgeçilmez tadı katan, reçetesinde gizli sevgi, birlik ve hoşgörü malzemesidir. Aşure Günü’nün, taşıdığı güzide anlamlarla, tüm İslam alemine ve insanlık ailesine barış ve huzur getirmesini diliyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Bir Twitter kullanıcısı, Erdoğan’ın aşure yaptığı fotoğrafındaki musluk bataryasının fiyatını paylaştı. Bataryanın fiyatının 9 bin 640 lira olduğu görülürken Twitter kullanıcısı Ali Aktaş, “Sarayda kullanılan bir eviye batarya (musluk) bile 10 bin TL’ye yakın. Nerdeyse 4 asgari ücretli maaşı. Asgari ücretlilerin ve dar gelirlilerin oyları ile elde edilmiş bir yaşam bu” ifadelerini kullandı.

Aktaş paylaşımın devamında, “Erdoğan iktidara geldiğinde Meclis Lojmanlarını bile sattırmış, Başbakanlık Lojmanında kalmak yerine Keçiören’de bir dairede kalmayı tercih etmişti. Bugünkü lüksü normal bulan AK Partililer Erdoğan’ın dünü ile bugününü mukayese bile etmiyorlar” dedi.

1 YORUM

  1. Bir kadınla ugrasmak ona laf soylemek biz muminlere ve Turk kulturune yakısmaz biliyorum ama soylemeden edemeyecegim. Bazılarının dunyevi saltanatı adına kalkıstıgınız bu zulum dalgasını ortemeyecek bu goruntuleriniz, bediuzzaman ifadesi ile islamiyete saldıranlar kyamete kadar rezil olup insan icine cıkamayacak hale gelecekler. Allahım daha dogrusunu sen bilirsin sana sıgındık.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin