Ebleh çocukları hesap vermesin diye…

YORUM | ALPER ENDER FIRAT

Ahlaksız, zalim bir yönetimin yaptıklarını unutturan ve toplumu avutan her şey bir afyondur. AKP-Ergenekon ittifakı denen hırsızlar ve zalimler koalisyonu da toplumu afyonlamak için dini kullanmaktan hiç geri durmuyor, hiç vazgeçmiyor.

Resmi olmayan rakamlara göre 150’den fazla vatan evladının mantıki hiçbir izahı olmadığı bir şekilde can vermesini, TRT’de bir hükümet peşkircisi ‘Ne ölümü yer değiştirdiler’ diye açıklıyor’. “33 şehidimizle ilgili (resmen 33 olarak açıklansa da bağımsız kaynaklar 150’nin üstünde olduğunu söylüyor) kaybımız varmış gibi konuşuyorlar. Bunlar güzel sözler değil. Ne kaybı yahu? Kayıp filan yok, yer değiştirdiler. Nasıl olsa herkes gidecek’ diyor.

Evet herkes gidecek ama onların ebleh çocukları dünyaya kazık çakacak, surlarla çevrilmiş emin evlerinde can korkusu taşımadan sefa içinde yaşayacak ve hiç yer değiştirmeyecekler.

Sıvasız evlerin çocukları da hep yer değiştirecek, onların çocukları yaşasın diye ölecekler.

Elbette ki şehitlik çok büyük bir mertebe, elbette inanıyoruz ki şehit olanlar ölmez; ama bunu tepe tepe kullanıp çocuklardan can isteyenler, neden bundan böylesine kaçarlar? Neden öve öve bitiremedikleri şehadeti dünyada hiçbir şeyi layık görmedikleri sıvasız evlerin çocuklarına dağıtırlar?

Sabahtan akşama şehitler tepesi nutukları atanlar, böyle bir konuşmaya ancak savaşırken ölen kendi çocuğunun naaşı başında yapabilir. Kendi evlatlarını savaş meydanlarında bıraktıklarında ancak şehitlik konusunda samimiyetlerine inanabiliriz. Asr-ı Saadetten dini bize anlatanlar böyle yaptılar çünkü.

BU YAZIYI YOUTUBE’TA İZLEYEBİLİRSİNİZ ⤵️

Ama bugün öyle mi, tepeden tırnağa kibir ve cahilliği ruhlarında cem edip kanlı bir hırsa dönüştüren bu iktidar güruhu ölüm, daha çok daha çok ölümle sadece safları birleştirme hesabı yapıyor. Hırsız iktidarının din tacirleri de bu kanlı oyuna dini meze yapıyor, bu yolla toplumu afyonluyorlar.

‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ nutukları atanlar, kendi çocuklarına emin gelecek hazırlamak için borsayı, dövizi, ihaleleri takip etmekten bir an geri durmuyorlar.

Sıvasız evde oturan anneler böylesine haramzade bir güruha karşı ne yapabilir?

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonunu yapan polislerden Kadri Cemil Yiğit ne diyordu ‘Ebleh çocukları hesap vermesin diye bu milletin çocuklarına kıyanların Allah belasını versin’. Evet olayın en net ifadesi bu: Ebleh çocuklar hesap vermesin diye her gün bu milletin evlatları can veriyor.

Bütün hikaye hırsızların ve hırsız çocuklarının hesap vermemesi için milletin evlatlarını kurban etmeye başladıkları o tarihe denk geliyor.

Bilmem ki daha ne kadar evlat bu harami şebeke uğruna can verecek, ülke daha ne kadar batacak, daha ne kadar yok olacak?

Ey kavmim bilmem ki sizi daha ne uyandıracak?

1 YORUM

  1. Beyaz masa örtülerine bürünüp, reis bizi Afrin’e götür diyen hokkabazlar yok ortada bu defa. Tiyatro da olsa, reis bizi İdlib’e götür diyemiyorlar. Demek ki iş gerçekten ciddî…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin