Düzce’de AKP’li yöneticilerin karıştığı cinsel ilişki skandalına yayın yasağı geldi

Düzce’de şu anda görevde olmayan AKP Merkez İlçe Başkanı D.A. ve çok sayıda AKP’li yöneticinin adının karıştığı skandala yayın yasağı geldi. İlçe başkanı ve çok sayıda AKP’linin İl Yönetim Kurulu üyesi Z.D. ile sistematik bir şekilde cinsel ilişkiye girdikleri iddiası gündeme gelmişti.

Süreçte mağdur Z.D. oturduğu ilin Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu. Z.D. 2019 Mayıs ayına kadar, D.A.’nın, İ. C.’nin, H.K.’nın, S.M.’nin ve M.Y.’nin cinsel istismarlarının sürdüğünü anlattı. Z.D’nin şikayetçi olduğu isimler arasında AKP İl Başkan Yardımcısı ve ildeki önemli bir kurumunun başkanının da olduğu öne sürüldü.

İddiaya göre 2015 yılının Mart ayının sonundan 2019 Mayıs ayına kadar Düzce AKP Merkez İlçe Başkanı D.A. ve çok sayıda kişi hakkında Z.D. zorla cinsel ilişkiye girdiğini söyledi. Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu. Mağdur kadın kendisinin de AKP’de yönetim kurulu üyeliği yaptığını belirterek intihar girişiminde bulunduğunu anlattı.

Z.D.; D.A.’dan, İ. C.’den, H.K.’dan, S.M.’den ve M.Y.’den şikayetçi olduğunu söyledi. Bu tür iddiaların konuşulduğu, AKP Genel Merkezi’nin D.A.’yı geçtiğimiz Şubat ayında görevden aldığı öne sürüldü.

Yayın yasağı geldi

Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği ifade de skandal iddialarda bulundu. Düzce 1. Sulh Ceza Hakimliği’nin 2019/1995 sayılı kararı gereği habere ‘Basın Yasağı’ konuldu. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Düzce /Ak partideki seks Skandalına yayın yasağı geldi! Düzce’deki seks skandalı iddiası mide bulandırıyor. Ak partiyi koruma amaçlı yayın yasağı geldi. Bakanlık (@ailevecalisma) davaya müdahil olmalı. Parti yönetimine de çağrıda bulunuyorum; bu skandala karışanlar hakkında gerekenler biran önce yapılmalı. Kayyum atanmalı.” açıklamasını yaptı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin