Doğalgaz zammından sonra Erdoğan’dan yeni müjde: Bu sefer 135 milyar metreküp bulduk!

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Filyos Limanı’nın Açılışı ve Doğalgaz İşleme Tesisleri Temel Atma Töreni’nde günlerdir gündemde olan ‘müjdesini’ açıkladı.

Erdoğan açılışta, “Milletimizle yeni bir müjdeyi daha paylaşıyoruz, heyecanlıyım. Fatih sondaj gemimiz yine Sakarya gaz sahasındaki Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfi daha yaptı. Hayırlı olsun. Böylece Karadeniz’deki toplam gaz keşfimiz 540 milyar metreküpe ulaştı. Bu güzel haberin ülkemiz ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Amasra-1 kuyusunun çevresindeki yeni arama ve sondaj çalışmalarımız sürüyor. Bu bölgeden yeni müjdeli haberler de bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha önce de Karadeniz’de doğalgaz bulunduğunu açıklayan Erdoğan’ın sözlerinin ardından doğalgaza birçok kez zam gelmesi dikkat çekti.

Yeni yıldan itibaren her ay yüzde 1 yapılan zam yapılan doğalgaza Haziran’da da zam yapıldı. Doğalgaza 6 ayda toplam yüzde 6 zam gelmiş oldu.

Geçtiğimiz günlerde Erdoğan, “Petrol müjdesi gelebilir” açıklaması yapmış ve sabahına tüm akaryakıt gruplarına zam gelmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin