Dershane basıldı, ihraç öğretmenler tartaklanarak gözaltına alındı

Bir dershanede çalışan ihraç öğretmenler, öğrencilerinin gözleri önünde dövüldü, hakaretler edilerek gözaltına alındı.

Batman’da bir dershanede çalışan KHK’lı öğretmenlerin, öğrencilerinin gözünün önünde tartaklanarak gözaltına alındığı ortaya çıktı. HDP Milletvekili ve İnsan Hakları Savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, olaya tepkisini, “Bu öğretmenler ne yesin ne içsin..! Öğrencilerin gözü önünde tartaklanan öğretmenler..!” diyerek gösterdi.

AKP rejimi, 15 Temmuz sonrasında çıkarılan KHK’larla 135 bine yakın kamu personeli hukuksuz bir şekilde görevlerinden ihraç edildi. Bunların yüzde 40’a yakınını öğretmenler oluşturdu. Erdoğan rejiminin üzerinden silindir gibi geçtiği eğitim camiasında 42 binden fazla öğretmen bir anda işsiz kaldı.

AĞAÇ KÖKÜ YESİNLER!

Söz konusu öğretmenlerden bazıları özel dershanelerde, kurslarda asgari ücretle de olsa çalışmaya başladı. Ancak insanları hukuksuzca ekmeğinden eden AKP rejimi, başka bir işte çalışmalarına da müsaade etmiyor. Geçmiş yıllarda AKP’nin Isparta İl Başkanı Osman Zabun, işsiz kalan KHK’lılar için “Ağaç kökü yesinler!” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan da bir miting konuşmasında, “Bunlara artık su yok su!” demişti. İktidar dediğini yapıyor…

BU ÖĞRETMENLER NE YESİN, NE İÇSİN!

Bugün Batman’da inanılmaz bir olay yaşandı. HDP Milletvekili ve İnsan Hakları Savunucusu Ömer Gergerlioğlu’nun “Bugün Batman’da yaşandı!” diyerek duyurduğu olayda, polisler bastıkları bir dershanede çalışan KHK’lı öğretmenleri tartaklayarak gözaltına aldı. Hem de öğrencilerinin gözleri önünde… Gergerlioğlu, yaşananlara tepkisini ise “Bu sabah itibari ile bir dershaneye gelen polis, operasyon düzenleyip çalışan ihraç öğretmenleri öğrencilerin gözü önünde tartaklayarak gözaltına aldı. Bu öğretmenler ne yesin ne içsin..! Öğrencilerin gözü önünde tartaklanan öğretmenler..!” cümleleriyle gösterdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin