Tuttukları bina mühürlenmişti: O bina olmaz başka bina olur!

Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti çalışmalarını yürütmek için İstanbul'da tutuğu bina Bahçelievler Belediyesi tarafından mühürlenmişti...

İstanbul’da yeni parti çalışmalarını sürdürmek için tuttukları binanın mühürlenmesine Ahmet Davutoğlu cephesinden sert tepki geldi. MedyaNotu’na konuşan AKP İstanbul eski il başkan yardımcısı Cihan Öztunç, “Biz bu hareketi milletin gönlünde kurmayı hedefledik. Bu bina olmaz başka bina olur. Bunun engellenmesi mümkün değil.” diye konuştu.

Ahmet Davutoğlu’nun ekibinde yer alan Öztunç’un açıklamaları şöyle: “Orası yıllardır orada duran bir yer. Biz kiraladıktan sonra belediye yetkilileri gidiyor ve şu eksik bu eksik diyerek çeşitli sıkıntılar çıkarıyorlar. Bizim arkadaşlarımız, işçiler çalışma yaparken tamamını çıkarıp binayı mühürlüyorlar. Burada sebep kurulacak yeni oluşumu engellemek. AK Parti’ye devrin muktedirleri tarafından yapılırdı bunlar. Maalesef 17 yıl sonra aynı şeylerle karşılaşmak ve bunun bu iktidar döneminde olması üzücü.”

AKP’den istifa ederek yeni parti hazırlıklarına başlayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun İstanbul’da yeni parti çalışmalarını sürdürmek için tuttuğu bina mühürlenmişti. Sözcü’nün haberine göre Davutoğlu ekibinin tuttuğu binanın AKP’li Bahçelievler Belediyesi tarafından izinsiz olduğu gerekçesiyle mühürlendiği ortaya çıkmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin