Davutoğlu’ndan saldırıya sert tepki: Bu bir siyasi terördür, Cumhurbaşkanı’ndan açıklama bekliyoruz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ’a yönelik saldırıya sert tepki gösterdi. Olayı ‘siyasi’ terör’ olarak tanımlayan Davutoğlu, iktidar temsilcilerine ve özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘net bir açıklama’ yapma çağrısında bulundu.

Partili arkadaşlarıyla bulunduğu Mardin’de kameraların karşısına geçen Davutoğlu’nun mesajları şöyle: “Olayın detaylarını araştırıyoruz. Planlı ve silahlı bir saldırıdır. Bir siyasinin evinin önünde silahlı bir kaç kişi birden onun arabasına doğru yürürken saldırmışsa bu açık bir terör faaliyetidir. Bugün eğer terör Ankara caddelerine inmişse biz bunun adına siyasi terör deriz ve gerekenin yapılması herkesten bekleriz.”

BİRİNCİ DERECEDE SORUMLU CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMIDIR

Ardından doğrudan Cumhurbaşkanı’na seslenen Davutoğlu, “Ülkedeki her türlü iyi ve olumlu olumsuz gelişmenin birinci derecede sorumlusu cumhurbaşkanlığı makamıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi böyle bir yapı Türkiye’ye getirdi. Sayın Cumhurbaşkanı’ndan açık ve net bir açıklama bekliyoruz. Siyasi bir terörle karşı karşıyayız. Sayın Cumhurbaşkanı’ndan derhal açıklama bekliyoruz. İçişleri bakanından ve ülkenin bütün güvenlik birimlerinden. Gün geçmeden, saat geçmeden bugün açıklama bekliyoruz. Kamera ve istihbarat kayıtları vardır. Hiç bir mazeret kabul etmiyoruz. Sorumlusu onlardır.”

2 YORUMLAR

  1. Bunlarda bir gram akıl var mıdır acaba? Adamlar bunca saldırıdan sonra kalkmış hala aynı mavalı okuyorlar. Yok adamları “fitö” ile çok iyi mücadele edermiş de vs. En iyisi bunu “kripto Fetöcüler” yaptı deyip işin içinden çıksınlar. Bu kafadaki adamlardan birşey bekleyen var mı hala?

  2. Toplumun yüzde kaçıdır bilmem ve büyük bir oranı o kafadan ve o kafadaki kişiliklerden hiç bir beklenti olmaz. Sorun şu ki şartlar olgunlaştırılıyor, kan akıtacaklar hem de hiç acımadan ve ne yazık ki toplum yine koyun rolünde olucak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin