Polislerin çelişkili ifadeleri kafaları karıştırdı; Galip Küçüközyiğit nerede!

KHK’lı eski Başbakanlık Raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit 29 Aralık’tan bu yana kayıp. Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit, o günden bu yana babasını arıyor ancak bugüne kadar hiç bir sonuç alamadı. Emniyet ve savcılık Hüseyin Galip Küçüközyiğit’i bulmak için hiç bir adım atmıyor. Tıp Fakültesi öğrencisi olan Nursena Küçüközyiğit, babasının oturduğu apartmana girişi sırasında üç kişi tarafından takip edildiğini tespit etti.

Kamera kayıtlarını da Emniyet ve Savcılığa götürdü ancak yine hiç bir sonuç alamadı. İki haftadır dosyaya savcı bile atanmıyor. Bu arada polislerin verdiği çelişkili ifadeler de kafaları karıştırdı. Bir polis aracın 2 Ocak’ta Çiftlik’te görüldüğünü söylerken, bir gün sonra başka bir polis 29 Aralık’tan bu yana araçla ilgili hiç bir kayıt olmadığını kaydediyor. Ancak bir hafta sonra başka bir polis de aracın en son 29 Aralık’ta çevre yolunda tespit edildiği aktarıyor.

KAMERA KAYITLARINA ULAŞTIM

En son Artı TV’de Erk Acerer’in konuğu olan Nursena Küçüközyiğit, şunları söylüyor: “Fazla bir belgeye ulaşamadım maalesef. Apartmana giriş çıkışına ait kayıtlara ulaştım. Üç kişinin takip ettiği görülüyor. Babam apartmana girince bu üç kişi durup bekliyor. Sonrasında çıkışını görüyoruz babamın.”

POLİSLER BİRBİRİYLE NEDEN ÇELİŞTİ?

“6 Ocak’ta Ankara’ya gittim. Çevrede araştırma yapmak için. Belki kendim bulabilirim diye. Polislerden biri o gün babamın ofisine geldi. Aracın 2 Ocak’ta Çiftlik’te göründüğünü söyledi. Ancak o gün sokağa çıkma yasağı vardı. Sonrasında bir polis daha geldi. Ve 29 Aralık’tan bu yana hiç bir kayıt olmadığını söyledi. ‘Sabahki polis 2 Ocak’ta kayıt olduğunu söyledi’ deyince ‘bizim yetkimiz yok’ diyerek lafı çevirdiler. 11 Ocak’ta gelen başka bir polis de en son 29 Aralık’ta çevre yolunda görülmüş bu araç dedi.”

Nursena Küçüközyiğit, ÖFG TV’de ise olayı detaylı olarak anlatıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin