Cüneyt Özdemir: ‘Halkbank davasında sanık koltuğuna Erdoğan oturtulacak”

ABD’de ‘dolandırıcılık’, ‘İran’a yönelik yaptırımların delinmesi’ ve ‘kara para aklama’ suçlamalarıyla iddianame hazırlanan Halkbank’la ilgili süreci değerlendiren CNN Türk programcısı Cüneyt Özdemir, “Halkbank davasının ikinci bölümünde sanık koltuğuna Erdoğan oturtulacak. Bir numaralı hedef Erdoğan.” dedi.

İddianamede “Halkbank’ın üst yönetimi yüksek düzeyli Türk hükümeti yetkilileri tarafından desteklendi ve korundu” ifadesi geçiyordu.

Özdemir CNN Türk canlı yayınında Halkbank davasına dair şunları kaydetti:

“Halkbank davasını ilk günden bu yana yakından takip eden bir gazeteci olarak şunu söyleyebilirim. Halkbank davasının ‘ikinci bölümü’ başlıyor. Halkbank davasında çok büyük tuhaflıklar vardı. Savcılar bir noktaya kadar geliyorlar. O noktadan sonra devam edebilirler ama devam etmiyorlardı. ‘Sanki bir şeyleri bir başka duruma ekliyorlar. Bir başka duruma saklıyorlar’ demiştim. İşte bu ek iddianameyle Halkbank davasının birebir kopyası ama ikinci bölümü başlıyor.”

“İlk davada Rıza Sarraf tanık olmuş Hakan Atilla yargılanmış 32 ay ceza almıştı. Şimdi bu davada Halkbank yargılanacak. Rıza Sarraf tanık olacak. Zarrab’ın avukatlarıyla konuştuğumuzda pek istemediği, ‘bu Türkiye ile ilgili bir dava’ diye mırıldandığı söyleniyor. Ama ‘hayır’ olacak. Çünkü Zarrab şu an elini kolunu sallayarak ABD’de geziyorsa, oranın Bodrum’u diyeceğimiz Hamptons’ta ev tutup rahatça hayatını sürdürüyorsa işte bugünkü bekledikleri gün için sürdürüyor.”

Cüneyt Özdemir

“Sanık koltuğunda Erdoğan olacak”

“Size çok önemli kendi yorumumu söyleyeyim. Bu davanın sanık koltuğuna da bence Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı oturtacaklar. Çünkü bir önceki davada pek çok ilişkiyi getirmişler oraya kadar tutmuşlardı. Bazı iddialar vardı. Bu iddiaları Rıza Zarrab’a sormamışlardı, üzerine gitmemişlerdi. Emin olun bu ikinci bölümde bunu göreceğiz. Türkiye, Halkbank davasında kendisini temsil edecek mi bu da bir muamma.

(…)Halkbank da Trump’a yönelik müesses nizamın saldırılarından ya da yıkmak için görevden almak için yaptığı adımlardan birine dönüşecektir. Halkbank davasının ikinci bölümünde bir numaralı hedef Cumhurbaşkanı Erdoğan olacaktır.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin