CHP’li Özgür Özel, KHK’lı öğretmeni suçunu bile sormadan yaftaladı

CHP Manisa Milletvekili ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Manisa’da KHK’li bir öğretmeni suçunu bile sormadan direkt yaftalaması, şair-yazar ve gazeteci Yılmaz Odabaşı’nın Türk solu ile ilgili tespitlerini akla getirdi. Yılmaz Odabaşı, Erdoğan’ın ‘Fetocü’ nitelemesinin isim babası olduğunu ve 80 milyonun algısına nakşettiğine dikkat çekmiş, algı operasyonuna kapılan solcuların da Erdoğan’ın diliyle konuştuğunu kaydetmişti.

Manisa Sarıgöl’de esnaf ve pazar yerini ziyaret eden CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in KHK ile ihraç edilen bir öğretmen tepki gösterdi. 15 Temmuz’dan sonra KHK ile ihraç edildikten sonra cezaevine atıldığını belirten bir öğretmen Özgür Özel’e Yargıtay onamadığı için infaz süresi dolmasına rağmen cezaevinden çıkamadığını konuyla ilgili olarak kendisine defalarca iadeli taahhütlü mektup yazdığını ancak hiçbir cevap almadığını söyledi.

KHK’lı öğretmen Özgür Özel’e ‘‘Siz sadece kendi mahallenize mi özgürlükçü ve demokratsınız? Ben bir öğretmenim ve terörist değilim terörist de yetiştirmedim.’’ diye sitemlerini getirdi. Öğretmenin bu sözlerine Özel, ‘‘Terörist yetiştirmemişsin de cemaate adam kazandırmışsındır.” dedi.

YILMAZ ODABAŞI: BAZI GERZEK SOLCULAR ‘FETÖCÜ’ NİTELENDİRMESİNİ MEŞRULAŞTIRIYOR!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in suçunun ne olduğunu sorgulamadan KHK’lı öğretmeni direkt yaftalaması diyalogu dinleyen vatandaşlarda şaşkınlığa neden olurken şair-yazar Yılmaz Odabaşı’nın birkaç gün önce twitter hesabından Türk solu ile ilgili ‘‘Fetocü nitelemesini bu ülkede 80 milyonun algısına Recep Tayyip Erdoğan nakşetti. Bu kavramın isim babası o. “Fetöcüler” filan diye kitaplar yazan bazı gerzek solcuların yaptığı da sadece bu nitelemeyi meşrulaştırıp onun diliyle konuşmak. Solun kendi argümanlarına ne oldu?’’ sözlerini akla getirdi.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin