CHP’den TRT’deki Teşkilat dizisi hakkında suç duyurusu

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, TRT’de yayınlanan “Teşkilat” adlı dizinin karakteri “Yıldırım’ın” “Geliyor gelmekte olan” sözleri nedeniyle TRT ve RTÜK hakkında “görevi kötüye kullanma” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

TRT’de yayınlanan ‘Teşkilat’ dizisindeki Gürkan Uygun’un oynadığı ‘Yıldırım’ karakterinin, “Benim her zaman bir B planım vardır. Geliyor gelmekte olan Serdar, geliyor gelmekte olan” sözleri CHP’lilerin tepkisini çekti.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin bugün, Ankara Adliyesi’nde; TRT ve RTÜK hakkında ”Kamu görevlisinin işlediği ‘mağduriyete sebep olma’ yoluyla görevi kötüye kullanma suçlamasıyla” şikâyet dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdi.

Suç duyurusu dilekçesinde; Yıldırım karakterinin söylediği ‘Geliyor gelmekte olan’ sözünü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sık sık kullandığını ve bir slogan haline geldiğini belirten Tekin, ”TRT’de yayınlanan Teşkilat isimli dizinin 12 Aralık 2021 tarihli bölümünde CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun son günlerde sıkça kullandığı ‘Geliyor gelmekte olan’ sloganı, dizide bir teröristi canlandıran ‘Yıldırım’ isimli karaktere söyletilmiştir. Bu karakter dizi içinde perde arkasında uluslararası bir komplo ağının karanlık bir temsilcisi olarak yansıtılmaktadır.” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin