Şeref Oğuz: ‘Katar’la swap anlaşmasında 1 Dolar 22 TL’ye sabitlendi’

Dünya Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı gazeteci Şeref Oğuz, Katar’la uzatılan swap anlaşmasında dolar kurunun 22 liraya sabitlendiğini söyledi.

Cüneyt Özdemir’in yayınına katılan Dünya Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı gazeteci Şeref Oğuz çarpıcı açıklamalarda bulundu. Oğuz, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile Katar arasında yapılan ve geçtiğimiz gün uzatılan swap anlaşmasında dolar kurunun 22 TL olarak baz alındığını belirtti.

Oğuz şöyle konuştu: “Katarla swap anlaşması yaptık. Tabii ki burada bir ölçü baz alacaksınız. Swap anlaşması bitene kadar geçerli olmak üzere Türk Lirası’nı 22 TL’ye sabitlemişler. 5 yıl mı 3 yıl mı o bile belli değil. Ama şüyuu vukuundan beter derler ya, bunun ortaya çıkması piyasalarda çıtayı yukarı çıkardı. Herkes yaptığım anlaşmaları, bir kez daha yapabilir miyim? demeye başladı. Buna kontratlar dahil, dış ticarette alımlar dahil.”

KATAR’LA SWAP ANLAŞMASI UZATILMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Katar Merkez Bankası ve TCMB arasında 2018 Ağustos yılında yapılan swap anlaşmasının uzatıldığı duyurulmuştu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin