Cezaevinde tekerlekli sandalyeye mahkum olan Veysel Avunan’dan mektup: Gücüm yok artık, kabuslarla uyanıyorum

İki yılı aşkın süredin Elazığ Cezaevinde tutuklu bulunan Veysel Avunan, verem ve menenjite yakalandı. Tedavisi cezaevinde ihmal edildi. Şimdi ayakları tutmayan Avunan, tekerlekli sandalyeye mahkum oldu.

Tedavisi geciktirildiği için yürüyemez hale gelen Veysel Avunan’ın tahliyesi ve tedavisi için sosyal medyada kampanya başlatıldı.

Avunan’ın kardeşi Sümeyra Avunan abisinden geçen hafta gelen mektubunu sosyal medya hesabı Twitter’den yayınladığı video ile paylaştı. Abisinin kendilerini üzmemek için iyi olduğunu söylediğini belirten Sümeyra Avunan, “Ama ağrılarının çok olduğunu ve geceleri inleyerek uyandığını anlatıyor. Lütfen abime ses olun daha fazla acı çekmesin ve tahliye edilsin.” ifadesini kullandı.

‘Gücüm yok artık; kabuslarla uyanıyorum’

Avunan mektubunda “Hayat burada Allah’ın yardımıyla iyi gidiyor. Arkadaşlar bana spor yaptırıyorlar. Artık ufak tefek işlerimi görebiliyorum. Ama çok zorluyorlar. Önüne gelen, ‘hadi şu hareketi yap’, madem hastane ve cezaevi bir şey yapamıyor. Onlara inat biz seni buradan yürüterek çıkaracağız diyorlar. Ama çok tembelsin, söylenenleri takmıyorsun diye.” ifadelerini kullanıyor.

Avunan şöyle devam ediyor:

“Ama inan ki gücüm yok. Çok çabuk yoruluyorum. Gece ağrılarımdan dolayı yatamıyorum veya gördüğüm kabuslardan dolayı inleyerek arkadaşları da uyandırıyorum. Sağolsunlar anlayışla karşılıyorlar.”

Avunan için düzenlenen sosyal medya kampanyasında kısa sürede 100 bine yakın Twett

Avunan için sosyal medyada da VeyselAvunanın Çığlığı’ başlıklı bir kampanya başlatıldı. Kısa sürede 100 bine yakın Tweet atıldı.

15 Eylül 2017’de beri tutuklu bulunan Veysel Avunan’a Mart 2019 hastalandı. Önce zatürre denilen Avunan’ın sonra menenjit geçirdiği ortaya çıktı. Tekerlekli sandalyeye mahkum olan Avunan, Hizmet Hareketi davasında 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

1 YORUM

  1. Yeter ulan yeter yeter yeter yeter!
    Nereye kadar devam edecek bu ve benzeri zulümler… Bu adam ve daha bircok benzer durumda olanlar ne yapmis, halkin uzerine tankmi surmus, atesmi acmis. Varsan baksan ya bankasyaya para yatirmistir veya kurban bagislamistir veya bir zamanlar yasal olan okullarda gorev yapmistir. Hasa sozlerim yaradana degil vardir onun bir bildigi, sozum bu zulmu bu insanlara reva gorenlere!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin