İran’da Koronavirüs’ten ölenlerin sayısı 18’e çıktı: Van’da 5 kişi gözlem altına alındı

Van’da İran’dan giriş yapan 3 Türk vatandaşı ile aynı ildeki bir anne ve çocuğu yüksek ateş görülmesi sebebiyle Koronavirüs şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı.

Diğer yandan İran’da ölümcül virüsten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısının 18’e yükseldiği iddia edildi. Suudi Arabistan merkezli El Arabiya son dakika haberinde İran kaynaklarına atıfta bulunarak, “İran’da koronavirüs sebebiyle ölenlerin sayısı 18’e yükseldi.” ifadelerini kullandı.

Dün öğle saatlerinde, Van’ın Saray ilçesindeki Kapıköy Gümrük Kapısı’ndan İran’dan Türkiye’ye giriş yapan 3 Türk vatandaşında yüksek ateş görülmesi nedeniyle şahıslar tedbir amaçlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne getirilerek intaniye bölümünde tedavi altına alındı.

​Öte yandan Hakkari’de bir anne ile çocuğunda yüksek ateş olması nedeniyle bölge hastanesine sevk edildikleri öğrenildi. Annenin sağlık durumunun düzeldiği, ancak yüksek ateşi devam eden çocuğun tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

 

​Valilik yetkilileri, tedbir maksatlı bölge hastanesinde yüksek ateşli 5 kişinin tedavi altında tutulduğunu doğruladı. Ancak herhangi bir virüs tespiti ile alakalı konuşmanın erken olduğunu bildirdi. Bu arada İran ile irtibatlı sınır kapılarının hepsinde yarından itibaren ateş ölçer sistemin devreye alınacağı kaydedildi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin