Ceylan’ın katilleri…

YORUM | ALPER ENDER FIRAT

Bir katilin eline bıraktığınız gariban bir çocuğun yüreğine inen her darbe, en yakın zamanda sizin de yüreğinize insin, onun duyduğu acının her zerresini aynıyla yaşayın. Uyku hepinize haram olsun, her uyuduğunuzda kabuslarınız yakanızdan kıskıvrak yakalasın. Yemek yerken, su içerken, lokmayı boğazınızdan geçirirken, öldürttüğünüz Ceylan, suratınıza tükürürken gelsin gözünüzün önüne, Çocuğunuzu, torununuzu severken hep Ceylan’ı görün. Bu kabus hayatınız boyunca üzerinize çöksün, kara ruhunuz bu kabus içinde debelenip dursun.  

Bir küçük bebeye daha kıydınız. Ne yapacaksınız şimdi?! Hz. İsa’yı (a.s) çarmıha gönderen Roma Valisi Pilatus gibi kanlı ellerinizi yıkayacak ve ‘Yok yok, benim elim temiz’ mi diyeceksiniz? Böylece vicdan rahatlığına mı ereceksiniz? Ellerimi yıkadım benim elim temiz deyip tarihin bu ağır günahını da işlemiş olsanız, kendinizi aklayacak ve huzur içinde uyuyabileceksiniz öyle mi? Minicik bir kızın bedenine inen her yumruk, her darbe ruhunuza sinek ısırığı kadar bile değmeyecek öyle mi?

Hadi savunun kendinizi ama yok öyle değil, o şöyle değil, katil böyle değil diye mıy mıy mıy konuşun. Trolleriniz sizi savunmaya geçsin söyleyin. Ama bilin ki hiçbir açıklamanız, katillere karşı müsamahanızı, mazlumlara karşı zalimliğinizi örtbas edemeyecek. 

BU YAZIYI YOUTUBE’TA İZLEYEBİLİRSİNİZ ⤵️

Size söylüyorum, katilleri bırakıp mazlumları derdest eden, meclisin maskeli süvarileri, Hz. İsa’yı çarmıha gerdirip Barabbas’ı özgür bırakan Yahudiye halkı gibi kötülükler tarihinde yerinizi almıştınız. Ama günah defteriniz orada kapanmadı, o iş orada bitmedi, salıverdiğiniz katiller kötülük tarihindeki yerinizi ‘asla silinmez’ olarak tescil etmekle meşguller.  

İnfaz yasasını geçirdikten sonra maskelerini takarak zafer kazanmış gibi fotoğraf çektirmiştiniz ya sizin hepinize 9 yaşında bir çocuğu kasten öldürtmekten dava açılması ve katilleri hangi yetkiyle serbest bıraktığınız tek tek sorulması gerekirdi.  

Evet dün dokuz yaşında kendini hiç bir şekilde savunamayan bir çocuk, devletin taammüden serbest bıraktığı bir katil tarafından katledildi. Hepimizden topladığı vergilerle on binlerce hakim, savcı, polis ve güvenlik gücü istihdam eden devlet, sarma saran kadınları, twit atan gençleri yakalamakla uğraştığı ve o işlerden vakit bulamadığı için şiddete maruz kalan kadınları ve çocukları koruyamıyor. Aslında koruyamıyor da değil kararlılıkla korumuyor. Kendi iktidarına muhalif olanları tutuklayabilmek için yurt içinde ve yurt dışında yüz milyonlarca dolar para harcayan, dünyanın öbür ucundan muhalif gördüğü bir öğretmeni kaçırmak için özel uçak ve özel tim gönderen devlet yanı başında işlenen cinayetleri sadece ve ısrarla seyrediyor. 

Sadece seyretmekle de kalmıyor, katili bağışlamak için de fırsat kolluyor! Devlet kişilere karşı işlenen suçlarda öylesine bağışlayıcı ki, katilleri ve cinsel istismarcıları özgürlüğüne kavuşturmak için hiçbir bahaneyi kaçırmıyor. Dün olduğu gibi bugün de devlet iktidarını elinde tutanlar muhalif gördüklerini cezalandırmak için ise hiçbir bahaneyi kaçırmıyor. Türkiye’de kadın cinayetlerinin bitmiyor olmasının tek sebebi var o da devletin umursamazlığıdır. 

Katili cezalandırmayan, aksine ona özgürlük yollarını açan maskeliler, 9 yaşındaki Ceylan’ın da şeksiz şüphesiz katilidir. 

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin