Bu ayakkabı hangi renk? Sorunun cevabı sosyal medyayı ikiye böldü…

Bu spor ayakkabısın rengi sosyal medyayı ikiye böldü. Daha önce bir elbse için aynı soru yöneltimiş ve siyah-mavi ile sarı-beyaz arasında benzer tartışma yaşanmışı.

Bu sefer ayakkabının rengini gri-turkuaz görenler çoğunlukta. Ancak pembe-beyaz görenlerin sayısı da az değil.

Peki ayakkabının rengi gerçekte ne ve bu fark nasıl oluşuyor?

Aynı fotoğrafı bazı insanlar neden gri-turkuaz, bazı insanlar pembe-beyaz görüyor?

Cevap tamamen beyinle ilgili. İnsan beyni davranış, düşünme biçimine göre, sağ beyin ve sol beyin şeklinde ikiye ayrılır. Eğer ağırlıklı olarak sol beyninizi kullanıyorsanız, bu ayakkabıyı pembe ve beyaz olarak görüyorsunuz.

Eğer ağırlıklı olarak sağ beyninizi kullanıyorsanız, fotoğraftaki ayakkabıyı gri-turkuaz  görüyorsunuz.

Peki sağ beyin ve sol beyinli olmak ne demektir? Karakter farkları neler?

Vücudun sol tarafındaki organları yöneten sağ beyin lobunuz, görsel ve işitsel konularla ilgilenir. Gerçek üstü hayaller kurar, mecaz anlamlarla ilgilenir. Duygusaldır.

Sol beyin lobunuz, sağ yanınızdaki organları yönetir ve mantığın, matematiksel verilerin kullanıldığı, kısımdır. Sebep-sonuç ilişkisini iyi kurar ve analitik düşünme becerisine sahiptir. Sol lobu önde olanlar dili daha iyi kullanır. Özetle net sonuçlarla ilgilenir.

AYAKKABI HANGİ RENK

Photoshop’tan renk seçeceğiyle bakıldığında ayakkabının ana rengiinin gri olduğu anlaşılıyor. Ancak ayakkabının rengini ayarlayan geçiş kısmını kodluyor. Eğer öncesinde bu ayakkabıyı ya da benzer bir dokuyu gördüyseniz, beyniniz asıl fotoğrafı da bu imaja uyduruyor olabilir.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin