Bir anne ölüyor, duyuyor musunuz?

YORUM | MELİKE DEMİR [KHK’lı Hakim]

Yazmak istiyorum… Kelimelerim döküldükçe buraya, azalarak yok olsun istiyorum zulmünüz. Yaşattığınız tüm acılar, kininiz, nefretiniz bitsin istiyorum artık… “Lütfen alın her şey sizin olsun ama canımıza kastetmeyin artık,” diye haykırmak istiyorum.

Ne üzerine yemin ettiniz, bu yaptıklarınız gücünüzü test etmek adına yaptığınız şeyler mi bilmiyorum ama öğrenmek de istemiyorum. Bir kişinin daha hayatı sona erince sizin ömrünüz mü artacak? Sonsuza kadar sürecek bir hükümdarlık mı sanıyorsunuz iktidarınızı?

BU YAZIYI YOUTUBE’DA İZLEYEBİLİRSİNİZ ⤵️

Burada adalet, hukuk, insan hakları çağrısı yapmıyorum çünkü bunları tanımadığınızı ve dahi umursamadığınızı defalarca kez gözümüze sokarcasına kanıtladınız.

Yalnızca soruyorum: Değiyor mu insan öldürmeye gerçekten? Neden öldürüyorsunuz insanları cezaevlerinde? Hangi motivasyonunuz sizi bunları yapmaya itiyor? Ya da çığlıkları görmemeye, duymamaya?

Ne istiyorsunuz, eninde sonunda herkese sonucu ölüm olan cezaları çektirmek mi? Bu kadın ö-lü-yor!

Bir anne ö-lü-yor!

Hepimiz ölünce mi bitecek bu zulmünüz? Sizin de var mı o kadar ömrünüz?

Merhamet dilenmiyorum elbette ama eğer istediğiniz buysa, eğer ancak bu şekilde ikna olacaksanız zulmünüzün altında kaldığımıza evet açıkça yalvarıyorum n’olur bırakın Ayşe’yi! Kanun ne diyorsa onun gereğini yapın. İnfazını erteleyin ve izin verin “idam” olmayan cezasını tedavi olduktan sonra çeksin…

Belli ki, ne bundan önce gerçekleşen ölümler, ne cezaevlerinde büyüyen bebekler, ne zulmünüzden kaçan insanların kıyılara vuran cesetleri vicdanınıza dokunmadı. Belli ki, iktidarınızı asla sarsmayan bu olaylardan çıkardığınız ders, iyi insanların sizler olduğu, kötülerin ise bizler…

Belli ki düşman hukuku uygulamak zulmünüzün en güzel kılıfı oldu. Ama lütfen gerçekleri görün artık, kininiz suçlu olduğunu iddia ettiğiniz insanları cezalandırmanın çok ötesine geçti.

Bir kadın her geçen gün ölüme biraz daha yaklaşıyor ve zulmünüz yüzünden yalnızca idama dönüşen cezası ile cezalandırılan kendisi değil, evladı, eşi, ailesi ve tüm sevenleri de ölümünü ağır çekimde izletmek suretiyle cezalandırılıyor.

Bu çağrım artık vicdan kırıntısı kalmış olanlara bile değil… Bu çağrım hala “İNSAN” olduğunu düşünen yetkililere! İnanıyorum ki göz göre göre yaşanan bu dramın bir intikam şovuna dönüşmüş olmasından rahatsız olan yetkililer hâlâ var!

Size sesleniyorum, bu cinayeti durdurmak elinizde…

*Sınır Aşan Hukukçular Derneği Eşbaşkanı

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Kelimelerim döküldükçe buraya, azalarak yok olsun istiyorum zulmünüz.. bu ifade çok güzel. Kelimeleri doğru yerde dökelim öyleyse. Her şeye ve herkese gücü yeten kişiye, Allah a iç dökelim. Göreceğiz ki cevap verecek.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin