Bakan Albayrak’tan 1 hafta gecikmeli ‘mezuniyet’ fotoğrafı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün akşam sosyal medya hesabından ilkokulu bitiren kızının mezuniyet töreninde çekilen bir aile fotoğrafını paylaştı.

Albayrak söz konusu fotoğrafı, “Aile, sevgi, sadakat merhamet ve inanç ister. Bundan bihaber olanlara mutlu aile tablosu acı verir.”  mesajı ile paylaştı.

Türkiye’de bütün ilköğretim okulları geçen cuma tatile girmişti. Bakan Albayrak, mezuniyet töreninde çekilen fotoğrafı neden bir hafta sonra paylaştığına dair bir açıklama yapmadı.

Albayrak’ın ‘mutlu aile tablosu acı verir’ şeklindeki mesajı kime veya kimlere verdiği ise merak konusu oldu.

Son bir haftadır herhangi bir program veya etkinliğe katılmayan veya açıklama yapmayan Albayrak’ın sessizliği dikkat çekmişti. Oysa bu süre, AKP için İstanbul seçiminden dolayı en kritik dönemlerden birisi sayılıyor. Albayrak’ın İstanbul seçimin tekrarlanmasında ısrar eden isimlerin başında geldiği iddia ediliyor.

İftiralara  karşı hukuki haklar kullanılıyor

Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanlığı Basın Müşaviri Mehmet Ali Berber, Albayrak’a yönelik iddialarla ilgili açıklama yaptı. Berber, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde Sayın Bakanımıza yönelik gündeme getirilen çirkin ve ahlaksız iftiralara karşı tüm hukuki haklar kullanılmaktadır. Bu kapsamda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına, ilgili paylaşımlarla ilgili suç duyurusunda bulunulmuştur.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin