Aydın Ünal: Davutoğlu da Pelikan’ı besledi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı ve eski Ankara Milletvekili Aydın Ünal, kişisel blogunda kaleme aldığı “Kucaklayan partiden ihraç eden partiye” başlıklı yazısında ilginç değerlendirmeler yaptı.

‘Reisçi’ görünümündeki örgüt veya örgütlerin Erdoğan’ı bitirinceye kadar durmayacağını savunan Ünal, bir süredir kavgalı olduğu ‘Pelikancılar’la ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Ünal, kendisinin de desteklediği Ahmet Davutoğlu’nun ‘Pelikancılar’ın oyununa geldiğini ve onları beslediğini yazdı.

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partiden ihraç edilmesine tepki gösteren Ünal, şöyle devam etti: “Çok açık ki, gözlerimizin önünde Reis’in, AK Parti’nin altı oyuluyor. Her bir oyun kıymeti kat kat artmışken, AK Parti’nin çok daha kucaklayıcı ve içindeki unsurları çok daha sıkı muhafaza edici olması gerekirken, sürekli bir öteleme, itme, itekleme, tasfiye operasyonu gerçekleştiriliyor.”

“Reis’ de tüketinceye kadar durmayacaklar”

AKP’deki kırılma noktasının 2016 yılı olduğunu belirten Ünal, ‘Reisçi’ görünümündeki örgüt/örgütler tarafından AKP’nin adeta kemirildiğini, sürekli bir parçasının koparıldığını kaydetti: “Bugün AK Parti’den ihraç istemiyle disipline sevk edilen Sayın Ahmet Davutoğlu halkada kalabilirdi. Eski Başbakan, eski Genel Başkan olarak halkada tutulabilirdi. Buna engel oldular. Sürekli saldırarak, Sayın Davutoğlu’nu AK Parti karşısında bir siyasi odak yaptılar.”

Davutoğlu’nun da ‘maalesef’ Pelikan’ın oyununa geldiğini savunan Ünal, “O da Pelikan’ı besledi” dedi.

Ünal, söz konusu örgütlerin AKP’ye çok büyük zarar verdiğini söylerken, yazısını şu ifadelerle noktaladı: “Durmayacaklar… Bu partiyi de, Reis’i de tüketinceye kadar durmayacaklar. Görmezden gelmek çare değil, gerçeği kendinden bile saklamak çözüm değil: AK Parti hareketi bugün ağır bir yara aldı.”

AKP’li Ünal’dan Yıldırım’ın yanındakilere hakaret: Şu yüzsüz haşerat

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin