Aşı karşıtları İstanbul’da toplanıyor: ‘Büyük Uyanış Mitingi’

Aşı karşıtları, 11 Eylül’de İstanbul Maltepe’de miting düzenliyor. Mitingde Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak da bir konuşma yapacak. Miting için düzenlenen broşürlerde Türk bayrağı kullanılırken alana Türk bayrağı ile gelinmesi istendi.

‘Büyük Uyanış Mitingi’ adı verilen miting için aşı karşıtları Twitter’da kampanya başlattı. Abdurrahman Dilipak’ın destek verdiği mitingde bir de konuşma yapması bekleniyor.  Mitingde konuşama yapacak isimlerden biri de, Üsküdar’da yapılan aşı karşıtı mitingde kullandığı “Aşı yapan hekimler yargılanacaklar” ifadeleri nedeniyle İstanbul Tabip Odası’nın hakkında soruşturma başlattığı Dr. Bilgehan Bilge.

Mitingde konuşma yapacak isimler şöyle:

Dilipak, mitinge çağrı yaptığı paylaşımında “Bir anne arıyor, iki çocuğum okulda, benden habersiz aşı yaparlar diye korkuyorum diyor. Anneleri korkutmayın. Anneler yavrularını tehlike altında görürlerse yapamayacakları şey yoktur. Annelerin öfkesinden korkun. Anneleri çocukları için bekliyoruz. Büyük buluşma” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe ilişkin görsellerde, 11 Eylül Cumartesi günü Maltepe’de düzenlenecek miting için Türkiye’nin her yerinden otobüs kaldırılacağı da belirtildi.

3 YORUMLAR

  1. Din bilime karşı değildir diyen ve fenni ilimlerle dini bilgileri bir medresede toplamak isteyen şahıslardan buralara geldik. Bunlara yakışan üfürükçü hocalar, kırık çıkıkçılar, kafaya jilet atıp tükürenler. “bazı hastalıkları zamanı gelince yaratıcı ortadan kaldırdı” deyip onbinlerce doktorun geçmişte yaptığı aşı ve tedavi çalışmalarını inkar eden Aidin Salih gibi şebeleklerdir. Cehaleti artırmak kimin işine yarar iyi düşünmeli. Akıllı adam kendini korur, akılsız adam hasta olur, doktora kazandırır, ilaç sanayine kazandırır, vergi verir devlete kazandırır, oy verir hükümete kazandırır

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin