AKP’nin fahri kurucusu da partiden istifa etti

31 Mart ve 23 Haziran seçim yenilgilerinden sonra AKP içinde başlayan çözülme, yeni parti ve oluşumlara ilişkin her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Başbakan Yardımcısı ve partinin kurucusu Ali Babacan gibi AKP’nin fahri kurucusu Rüstem Zeydan da, partisinden istifa ettiğini sosyal medyadan açıkladı.

Kürt oyları üzerinde etkili isimlerden Zeydan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımında, “Fahri Kurucusu ve üyesi olduğum Ak Parti ‘den bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım. Kamuya Saygılarımla duyurulur” ifadelerini kullandı.

Zeydan, “Fahri Kurucusu ve üyesi olduğum Ak Parti ‘den bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım. Kamuya Saygılarımla duyurulur” dikkat çeken ifadeleri kullandı.

TBMM 23’üncü dönem AKP Hakkari Milletvekili olarak seçilen Rüstem Zeydan’ın “Siyasi arenaya veda etmiyorum. Masadayım ve de katkı vermeye devam edeceğim. Türkiye politikasına katkı verenlerle beraberim” sözleri dikkat çekti.

Rüstem Zeydan aynı zamanda, eski AKP Hakkari milletvekili Mustafa Zeydan’ın oğlu. Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş ile tutuklu bulunan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan’ın da ağabeyi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin