AKP’li Belediye Başkanı Zeybek: Teleferiğe herkes binebilir, muhalefet asla!

AKP’li Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, skandal bir açıklamada bulundu. Zeybek, “Teleferik projesi bittiğinde ‘herkes binebilir ama muhalefet asla’ diye yazı yazmayı düşünüyorum.” dedi. Zeybek’in muhalefeti bindirmemeyi düşündüğü teleferik için ‘yolcu garantisi’ bulunuyor.

Afyonkarahisar Belediyesi’nin ekim ayı meclis toplantısında, Afyonkarahisar Kalesi’ne yolcu garantili teleferik sistemi kurulması kararı alındı. Birgün Gazetesi’nin haberine göre yılda 140 bin yolcu garantisi verilen proje için CHP’li ve İYİ Partili meclis üyeleri, “Teleferiğe karşı değiliz, yolcu garantisine karşıyız.” diyerek ret oyu kullandı; ancak öneri oy çokluğuyla kabul edildi.

Yıllık 140 bin yolcu garantisi verilen teleferiği ayda 11 bin 666 kişinin, günde ise en az 388 kişinin kullanması gerekiyor. Afyonkarahisar Belediyesi, yolcu garantili teleferik için kasım ayı içerisinde ihaleye çıkacak. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yolcu garantili teleferikle ilgili AKP Afyonkarahisar Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

15 YILLIK GARANTİ VERİYORUZ

Zeybek, “Teleferik projemiz vardı. Kasım ayı içerisinde yıllık yolcu garantisi ile inşallah ihaleye çıkıyoruz. Bazıları bunu farklı anlıyor. CHP ve İYİ Parti başkanları bundan zarar edilirse, bu zarar AKP’li Meclis Üyeleri’nden tahsil edilsin diyorlar. Bu arkadaşlarımız sanırım hesap bilmiyorlar. Bende diyorum, bittikten sonra herkes binebilir ama muhalefet asla diye yazı yazmayı düşünüyorum.” dedi.

‘NİYE MALİYET HESABI YAPMIYORLAR?’

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz ise Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in yaptığı açıklamaya, “Her şeye müteahhit ve rant kafasıyla bakıyorlar” diyerek tepki gösterdi. Görgöz, “Bunu şaka olarak söylemesi ve oradaki insanların bu sözleri alkışlaması bile gerçekten ülkeyi yöneten partinin ne halde olduğunu, ne kadar gülünç durumda olduğunu gösteriyor. ‘Ben sadece kendime oy verenlere teleferiği yapıyorum’ demek nasıl bir hizmet anlayışıdır? Seçim sloganları olan ‘Gönül Belediyeciliği’ mantığı bu mudur?” diye konuştu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin