AKP Giresun’da yanlış yaptı! 

(dikkat bu yazı ağır ironi ihtiva eder)

YORUM | MURAT AYDIN

Giresun’un Eynesil İlçesinde öldürülen Rabia Naz davası devlet açısından her geçen gün sarpa sarıyor. Devlet olayı boğmaya, yok etmeye, yok saymaya çalıştıkça herkesi haberdar edip müdahil hale getirdi. Bu cinayet çoktan Giresun sınırlarını aşıp ülke çapında bir meseleye dönüştü. Dönüşmekle kalmadı İstanbul, Ankara gibi şehirlerde olayın ört-bas edilme çabaları protesto gösterilerine sebep oluyor. Böyle giderse bütün dünyanın yakından takip ettiği bir mesele haline gelecek.

Kanaatimce AKP burada çok yanlış bir yol izledi. İlk yanlış ölen Rabia Naz’ın babasına deli raporu aldırmaya çalışmak oldu. Çocuk kaybetmiş bir babaya deli muamelesi çekerek olayı örtbas etmeye kalkarak çok daha popüler hale gelmesini sağladılar.

Oysa bunu yapmak yerine baba Şaban Vatan’a, ‘Fetö’den tutuklama çıkarsalardı iş başlamadan biter, kimse de bir daha dönüp bakmazdı.

Sakın ne gerekçe ile tutuklayacaklardı diye bir söz söylemeyin. Yüz binlerce kişi hangi suçtan dolayı tutuklanmışsa Şaban Vatan’a da öyle bir suç bulunabilirdi. Adam illa ki cemaatin okulunun önünden geçmiştir, Bankasya’dan elektrik faturası yatırmıştır. Daha da olmadı ne bileyim bylock kullanmıştır de. Hayatında hiç bylock kullanmamış on binlerce insan bylock var diye hapis yatmadı mı? Daha da olmadı illa ki cemaat operasyonlarından içeri alınmış bir akrabası vardır. Devlet yeter ki istesin ‘fetö’ bahanesi mi yok? İlla akla uygun olmasına da gerek yok zaten. Hatta bununla ilgili Ankara’dan istihbarat birimleri devreye sokulabilir gerekli bilgi ve dökümler temin edilebilirdi.

Olayı cemaate yıkmayı başarabilselerdi bütün Türkiye kolaylıkla dut yemiş bülbüle dönerdi. Hiç kimse konuyla ilgilenmez, en sıkı muhalifler bile üç maymun tiyatrosunda yerini alırdı. Öyle ki Rabia Naz’ın öldürülme görüntüleri ortaya çıksa bile bir daha hiç kimsenin umurunda olmazdı.

Böylece sevgili katil yeğen hayatına mutlu ve huzurlu bir şekilde devam eder, devlet yetkilileri de çalma, çırpma, kupon arazi toplama, mazlumlara zulmetme, güçsüzü ezme gibi işlerinden geri kalmazlardı.

Olayı Fetö’ye yıkabilselerdi belki minik Rabia’yı mezarından çıkarıp hainler mezarlığına bile defnedebilirlerdi. Bu arada imam cenaze namazını kıldırmaz, belediye defin işlemlerini gerçekleştirmezdi. Bugün Rabia Naz için eylem yapanlar, twit atanlar da, ‘ama bunlar fetöcüymüş’ diyerek adalet aramayla uğraşmak yerine çekirdek çitlemeyi tercih ederlerdi.

Tıpkı işkenceyle öldürülen Gökhan Açıkkollu’ya yaptıkları gibi. Tıpkı lohusa kadınlara musallat olanları seyrettikleri gibi, tıpkı Meriç’in, Ege’nin soğuk sularından cansız cesetleri çıkarılan bebekler hiç umurlarında olmadığı gibi. Bu konuyu da kapatırlardı.

Aklınızda bulunsun, her hangi biriyle uzlaşmazlık yaşadığınızda Fetö derseniz insan olmakla kazanılmış bütün haklarını kolaylıkla elinden almış olursunuz. Sonra istediğiniz her şeyi yaparsınız. Şimdi ortalarda duyar kasan herkes bir anda ellerine çekirdekleri alıp çitlemeye başlarlar. Biliyorsunuz bütün katiller için, hırsızlar ve haydutlar için muhteşem bir tılsımdır bu kelime. Sizinle uğraşan insanlara bu kelimeyi söylediğinizde hayat bir anda durur, herkes her şey lal kesilir. Kimsenin elleri tutmaz ve siz de istediğinize, dilediğinizi yaparsınız. Çalarsınız, şike yaparsınız, öldürürsünüz, çete kurarsınız sizle uğraşan hukuka da fetö der kurtulursunuz.

Neyse konumuza dönersek ey AKP’nin devlet gücündeki yetkilileri önerimi bir kez düşünün ve bundan sonra ne yapabilirsiniz ona bakın derim.

1 YORUM

  1. Merhaba..israillileşme riskiniz var… neden babilden kovulduk…neden medineden kovulduk..neden almanyada ispanyadan ordan burdan…neden herkes nefret ediyor bizden gibisinden.. bu riski defetmenin yolu belaya değil belayı Verene odaklanmalı…Allaha yani.. Haşem derler de…Haşem dedikleri bizim bildiğimiz Haşim..Haşimoğulları gelir ya ondan… İbrahim! neyse.. Allah seçtiklerini sıyırıp alıyor jiletiyle kabuk tutmuş yaradan… kimine kabuk olmak güzel kimine yara! Bir de KAN Be CAN
    veSelam

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin