Akit TV spikeri, Prof. Dr. Uğur Şahin’in Türkçesi ile dalga geçti

Akit TV spikeri Yusuf Ozan, ABD’li Pfizer şirketiyle birlikte Kovid-19 aşını geliştiren Alman BioNTech firmasının kurucusu Prof. Dr. Uğur Şahin’in Türkçesini beğenmedi. Ozan, “Keşke Almanca konuşsaydı, tercümesini yapardık, daha kolay anlaşılırdı” dedi ve Şahin hakkında ilginç benzetmeler yaptı.

Hükümetin kontrolündeki yayın organlarından Akit TV’in spikeri Yusuf Ozan, ABD’li Pfizer şirketiyle birlikte koronavirüs aşını geliştiren Alman BioNTech firmasının kurucusu CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin’in Türkçesini eleştirmeye çalıştı.

Ozan, Şahin’in aşı yaptırmayacağını söylediğini iddia ederek “Gerekçesi de şu şirketimiz bize bu aşıyı yasakladı. Senin geliştirdiğin aşı sana yasak ama bizlere de dayatma yoluna gidiyorlar” dedi.

Ayrıca Yusuf Ozan, Uğur Şahin’in konuşmasıyla ilgili, “Keşke Almanca konuşsaydı, tercüme yapardık daha kolay anlaşılırdı. Bol paralarla 35’inden sonra Türkiye’ye gelen yabancı futbolcular kadar konuşabiliyor” ifadesini kullandı.

Akit TV spikeri Yusuf Ozan’ın Uğur Şahin hakkındaki çirkin yorumu sosyal medyada gündem oldu. Kullanıcılar Akit TV spikeri Yusuf Ozan’ı yerden yere vurdu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin