Ahmet’in gözleri size de bakıyor Avrupa

YORUM | ALPER ENDER FIRAT

Gözümü her açtığımda ya da her kapattığımda Ahmet’in bakışları geliyor gözümün önüne. ‘Bana bu işkenceyi çektirmenizi hak edecek ne yapmış olabilirim size’ diye bakıyor insan olmaktan çıkan hakimlere – savcılara. Küçücük bedeninden intikam alan alçak siyasetçilere gözlerini dikmiş bakıyor.

Ve gözüm sudan çıkıp kayalara tutunan küçücük bir mülteci çocuğun, dehşet ve acziyet içindeki fotoğrafına takılıyor. Minicik bedenine yaşayacak hiçbir yer bırakmayanlara… İki mengene arasında dehşeti yaşayan binlerce çocuğun korku dolu bakışlarına.. Yüreksiz adamların, çocuk canları üzerinden yürüttüğü iktidar kavgasına… Binlerce mültecinin can havline, umut tüketişine…

Televizyonlarda boy verebilmek için şehit cenazesinin önüne atlayan kürk mantolu sahtekar madonnaya! Televizyonlarda görünebilsin diye geç kalmış Veysel Eroğlu için yeniden kılınan şehit cenazesi namazına. Mehmetlerin canları üzerinden iktidar devşirilmesine, arsızlığın, hayasızlığın, riyakarlığın, sahtekarlığın, alçaklığın böylesine sıradanlaşmasına… Adileşme evresinin zirvelerini yaşayan siyasete…

BU YAZIYI YOUTUBE’TA İZLEYEBİLİRSİNİZ ⤵️

Bütün bunlara şahit olmak da bir o kadar ağır. Bu ülkeye bakıp kusmamak hatta insan olmaktan utanmamak, mümkün değil.

Bütün dünya kendisinde hiçbir insani haslet bırakmayan bir yönetim ile yüzleşme süreci yaşıyor.

Evet; Recep T. Erdoğan bunca yıl etinden sütünden her şeyinden istifade ettiği mültecileri Batının kucağına boca etti. Batılı politikacılarının bugüne kadar yürüttüğü iki yüzlü politikalarını suratlarında patlattı.

Bu Frenkistein’in kurduğu rejimin hayat bulmasında ve varlığını sürdürmesinde batının hatırı sayılır bir katkısı olduğu yadsınamaz.

Her şeyden önce Recep T. Erdoğan’ın 15 Temmuz sonrası kurduğu yeni rejime karşı suskun desteğini konuşmak gerekir. O gece ne olduğunu herkesten çok daha iyi bilen batılı devletler gerçeklerin ortaya çıkması için kılını kıpırdatmayarak Erdoğan rejiminin kurulmasında ve yerleşmesinde en büyük desteği vermiş oldular.

Erdoğan daha önce sık sık Ey Avrupa Birliği diye parmağını sallayarak ‘kendinize gelin bak yine söylüyorum bizim Suriye’deki operasyonlarımızı bir işgal hareketi olarak nitelemeye çalışırsanız, kapıları açarız 3,6 milyon mülteciyi sizlere göndeririz’ diye açık açık tehdit etmişti. Batılı hükümetler Erdoğan’ın bu tehditlerine her seferinde el altından desteklerle karşılık verdiler. Aman bize bulaşmasınlar da Türkiye nasıl ve kim tarafından yönetilirse yönetilsin, kim ne çekiyorsa bizden uzakta çeksin düsturunu benimsediler.

Tehditten anlayanı tehdit etmesini bilen Erdoğan, artık başka bir faza geçti. Batılı Hükümetler Erdoğan ve güruhunun 15 Temmuz dahil işlediği uluslararası bütün suçlarını biliyor olmalarına rağmen susmalarının şimdi bedelini ödüyorlar.

Batıya açılan sınır kapılarını ardına kadar açtı ve yüzbinlerce mülteciyi Batı kapılarına dayandı.

Erdoğan Rejimi Batı için artık gerçek bir tehdit unsurudur. Kapısına dayandığı yüzbinler içinde hangisinin IŞİD’ci hangisinin yeri yurdu kalmamış mülteci olduğunu anlayabilmeleri mümkün değil. Terör Avrupa için gerçek bir tehdit haline dönüşmek üzere.

Avrupa’ya bunları yapan Erdoğan bir taraftan da mülteciyi engellemek isteyen Avrupalı güvenlik güçlerinin görüntüleriyle tabanının istediği malzemeyi sunuyor. Tabanı tepe tepe Batı’nın da ne kadar gaddar olabildiğini anlatacak.

Ahmet’in bakışları size de bakıyor Batı dünyasının sessiz yöneticileri. 15 Temmuz gerçeklerini açıklamadıkça Türkiye’de kurulan insanlık dışı rejim sizleri daha çok bulacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin