Ağırdır: ”Metropollerde çözülme yaşayan AKP’ye Z Kuşağı öfkeli”

Yeni vizyon ve strateji geliştiremeyen AKP’nin Büyükşehirlerde büyük bir çözülme yaşadığı ve özellikle Z Kuşağı gençlerin AKP’ye öfkeli olduğu ortaya çıktı.

Konda Anket Şirketi Genel Müdürü Bekir Ağırdır, son anket verilerinin değerlendirmesini yaptı. Bekir Ağırdır açıklamasında AKP’nin özellikle metropollerde büyük bir çözülme yaşadığını ve özellikle Z kuşağı diye tabir edilen gençlerin öfkeli olduğunu söyledi. İşte ‘AKP neden oy kaybediyor?’ sorusunun cevabı…

Konda Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Sayıların Dili’nde gazeteci Murat Sabuncu’ya açıklamalarda bulundu. Anket sonuçlarında AKP’deki düşüşün nedenlerine yönelik değerlendirmelerde bulunan Ağırdır, oy desteğinin azaldığını, partinin yeni seçmen kitlelerinden oy alamadığını özellikle de metropollerdeki AKP seçmeninde bir çözülme görüldüğünü söyledi.

AĞIRDIR: AKP’NİN ÇAYDANLIĞI FOKURDUYOR

AKP’den kopan seçmenin gri alanda beklediğini dile getiren Ağırdır, partinin entelektüel kapasite ve siyasi maharet konusunda bir sıkışma içerisinde olduğunu ifade ederek, “AK Parti’nin çaydanlığı fokurduyor ve bakıldığı zaman AK Parti de paniklemiş durumda. Tepkisel davranıyor. Yeni bir strateji veya vizyon geliştiremiyor. Ama bundan sonra ne olacağı sadece AK Parti’den çözülme ile ilgili değil, muhalefetin veya diğer partilerin ne üreteceğine de bağlı. Henüz ne olacağı konusunda kesin bir şey söylemek mümkün değil.” dedi.

“Z KUŞAĞI ÖFKELİ”

AKP’nin yeni genç seçmen kitlelerinden oy toplayamadığını belirten Ağırdır, partinin kendi seçmeniyle ilişkisi konusunda da yeni bir strateji veya vizyon geliştiremediğini dile getirdi.

Ağırdır, Z kuşağı tartışmaları için de “Anaokulundan itibaren bu ülkede farklı dillerin ve kültürlerin var olduğunu ve aynı zamanda nasıl bir hayattan mahrum kaldığını gören, hayattaki hayalleri güçlü, öfkeli gençler var.” diye konuştu

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin