Ağır hasta tutukluya, ‘sosyal medya’ cezası!

Sosyal medyada kendisine yönelik hak ihlallerinin gündem olduğu gerekçesiyle ağır hasta tutuklu Lütfi Koç’a 1 ila 3 ay arasında disiplin cezası uygulanacağına dair tebligat yapıldığı öğrenildi. Eşi Züleyha Koç, konuyla ilgili paylaşımında, “Eşimle görüştüm. Ona yapılan hak ihlallerini sosyal medyadan duyurduğumuz için kendisine 1 illa 3 ay arasında disiplin cezası uygulanacağı yönünde bir tebligat göndermişler. Hasta tutuklu bir insanın tedavisini yapmamak hukuksuzluktur.” ifadelerini kullandı.

İstedikleri tek şeyin eşinin tedavi hakkını kullanması olduğunu kaydeden Koç, “İstiyorlar ki ne yaparlarsa yapsınlar bizler sessiz kalalım. Eşime sürekli neden bizi sosyal medyada paylaşıyorlar şeklinde baskı uygulanıyor. Bizim şu ana kadar istediğimiz tek şey eşimin yasal hakkı olan tedavi hakkının uygulanmasıydı. Ciddi sağlık problemleri yaşayan eşime, bir tedavi uygulanmadığı gibi üstüne bir de ceza veriyorlar. Biz hakkımız olanı istiyoruz. Hukukun gereğini yerine getirin diyoruz. İstediğimiz şey suç değil. Neden eşime ceza veriliyor, hasta bir insandan ne istiyorsunuz.” dedi.

CEZAEVİNDE DARP EDİLMİŞTİ

30 aydır cezaevinde olan Lütfi Koç, ciddi sağlık sorunlarıyla mücadele ediyor. Beyninde kist olduğu saptanan Koç’un ve ailesinin verdiği dilekçeler dikkate alınmıyor. Özel bir eğitim kurumunda yardımcı personel olarak çalışırken tutuklanan Lütfi Koç’un yüzde 100 engelli bir oğlu ve sağlık sorunları yaşayan bir de kızı var. Koç, geçtiğimiz yıl sonunda nakledildiği Afyonkarahisar Cezaevi’nde gardiyanlar tarafından darp edilmişti.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBLİR

https://www.tr724.com/cezaevinde-darp-edilen-hasta-tutuklu-beni-oldurecekler-sesimi-duyurun/

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin