Cezaevinde darp edilen hasta tutuklu: Beni öldürecekler, sesimi duyurun

Afyon Cezaevine yeni nakledilen hasta tutuklu Lütfi Koç, ağır şekilde darp edildi. Telefon görüşmesi sırasında ailesine yaşadığı sıkıntıları anlatan Koç, sesinin duyurulması için ailesinden yardım istedi.

Koç, telefonda ailesine, “Beni burada öldürecekler, sesimi duyurun” dedi.

Kronos34.news’ten Tuba Demir’in haberine göre, İzmir Menemen Cezaevi’nde hükümlü bulunduğu dönemde ciddi sağlık sorunları yaşayan ve 18 ay boyunca tedavisi yapılmayan Lütfi Koç rapor alma işlemleri tamamlanmak üzereyken sevk edildiği Afyon Cezaevinde şiddete ve kaba dayağa maruz kaldı.

GÖZÜNE KAN İNDİ

Lütfi Koç, yakınları ile yaptığı telefon görüşmesinde darp nedeniyle gözüne kan indiğini, kasık fıtığı ağrılarının şiddetlendiğini söyledi. Savcılığa suç duyurusunda bulunmasına rağmen sonuç alamadığını, doktorların da kendisine rapor vermediğini belirten Koç yakınlarından yardım istedi.

“DİLEKÇELERİME YANIT ALAMIYORUM”

18 Aralık 2020 tarihinde sevk edildiği Afyon Cezaevi’ndeki sağlık kontrolünün ardından rahatsızlıklarını söylemesine ve ayakta duramamasına rağmen darp ve şiddete maruz kalan Lütfi Koç “Beni öldürecekler, sesimi duyurun. Dilekçelerime yanıt alamıyorum, dilekçeler muhtemelen iletilmiyor. Benim yerime sizler gerekli yerlere başvurun” dedi.

BEYNİNDE İKİ KİST OLUŞTU

Cemaat operasyonları kapsamında bir yurtta çalıştığı gerekçesiyle ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla ceza alan Lütfi Koç 20 ay İzmir Menemen Cezaevi’nde kaldı. Beyninde iki kist oluşan ve kasık fıtığı problemleri yaşayan Koç’un tedavisi 18 aydır gerçekleştirilmiyor. Sevk nedeniyle Lütfi Koç’un tüm işlemlerini sil baştan yapması anlamına geliyor. Yüzde 100 engelli çocuğu da bulunan Lütfi Koç, gördüğü şiddet ve darp sonrası cezaevinde ölüm tehdidi altında olduğunu belirtti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin