Tayyip Erdoğan, yine CHP’yi hedef aldı: Çöp, çamur, çukur!

Tayyip Erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ümraniye Millet Bahçesi açılışında yine CHP’yi hedef aldı. Erdoğan, “CHP deyince aklına ne gelir? Çöp, çamur, çukur…” dedi.

Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

  • Geçen hafta Ankara’daki millet bahçesinin açılışını yaptık, 1 milyon vatandaşımız ziyaret etti. En büyük projemiz ise Atatürk Havalimanı alanına yapacağımız 7,7 milyon metrekare büyüklüğündeki millet bahçemiz olacaktır. Atatürk Havalimanı’nda oluşturacağımız millet bahçesi dünyadaki şehir parkları arasında ilk sırada yer alacaktır.
  • Ümraniye, çarpık şehirleşmenin sıkıntılarını yaşamış bir ilçemizdir. Yaşı 60’un üstünde olanlar, 70, 80, 90’ların Ümraniye’sini hatırlayacaktır. Ümraniye ismi ya öldürülen işçilerle ya patlayan çöplüğü ile ya da sefalet görüntüleriye medyada yer alırdı. Kim vardı o zaman buranın belediyesinde? CHP.
  • CHP deyince aklına ne gelir? Çöp, çamur, çukur… Bugünkü güzel Ümraniye ile ilgisi olmayan bu hatıraları, aynı yanlışa düşmemek için unutmamalıyız. Çeyrek asrı aşkın bir süredir İstanbul’un her köşesini, sokağını, mahallesini, ilçesini altyapı ve üstyapı yatırımlarıyla donattık ve donatıyoruz.
  • İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı olduğum zaman bu Ümraniye’nin hali neydi? Ama göreve geldik, işte Ümraniye bu hale geldi. Sizlerin desteği olmamış olsaydı biz bugün buralara gelemezdik.
  • 1999 depremi, bölgemizdeki şehirlerin tamamıyla birlikte İstanbul’un da zaaflarını ortaya serdi ve önceliklerini değiştirdi. Şehrin yapı stokunun hızla değiştirilmesi gerektiği ortaya çıktı. Kentsel dönüşüm çalışmalarını 81 ile yaydık kısa sürede.
  • Hanımlar çok diri, çok canlı. Ben inanıyorum ki bu hanım kardeşlerimizle birlikte 2023’ün zaferini buradan ilan ediyoruz. Gençlerle inanıyorum ki buradan ilan ediyoruz. Ana kademe ile hep birlikte buradan zafere yürüyoruz.
  • Suriye’de terör örgütüyle mücadele verirken, Bay Kemal Suriye ile ahbaplık yapıyor, Bay Kemal, sen Suriye’deki teröristlerle, PKK ile, YPG ile beraber oldun, PYD ile beraber oldun. Onları da gömeceğiz! 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin