AB’yi yine Suriyelilerle tehdit etti: Kapıları açarız dediğimde, tutuşuyorlar!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB’yi yine Suriyeli mültecilerle tehdit etti. Erdoğan, “Kapıları açarız’ dediğim zaman tutuşuyorlar. Tutuşmayın, vakti saati gelince bu kapılar da açılır.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 105. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni’nde konuştu. Türkiye’nin uluslararası bir mücadelenin içinde olduğunu, ‘yedi düvelin saldırdığını’ savundu. “2. Dünya Savaşı’nda 50 milyon kişinin ölümünden sorumlu olanların bize insanlık dersi vermeye kalkmalarını acı bir tebessümle karşılıyoruz.” dedi.

AB’yi yine Suriyeli mültecilerle tehdit eden Erdoğan, “’Kapıları açarız’ dediğim zaman tutuşuyorlar. Tutuşmayın, vakti saati gelince bu kapılar da açılır. Hadi bakalım yüz binleri bir de siz ağırlayın. Paranız var güçlüsünüz, Yunanistan’a 100 kişi gidince bizi telefonla arıyorsunuz. Burada 4 milyon var. Kararlıyız. Türkiye’nin insani yaklaşımını zaaf olarak değerlendirenlere kadife eldivenimizdeki demir yumruğumuzu göstermekten asla geri durmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Recep Tayyip Erdoğan, Suriye topraklarında gözü olmadığını iddia etti. “Bizim Suriye’de de, Türkiye’de de Kürt kardeşlerimizle herhangi bir sorunumuz yok. Bizim sorunumuz terör örgütlerinin ta kendisiyledir.” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin