AB’den Erdoğan’a, 50 milyon Euro’luk mülteci rüşveti

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AB’ye yönelik ‘kapıları açar, sığınmacıları göndeririz’ tehditi işe yaradı! Avrupa Komisyonu’nun Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdür Yardımcısı Maciej Popowski, Suriyeli mültecilerin Türkiye’den Avrupa’ya geçişinin önlenmesi için Türkiye’ye on milyonlarca euro vermeye hazır olduklarını belirtti.

Popowski Çarşamba günü Brüksel’de yaptığı açıklamada, Komisyon’un bu amaçla yaklaşık 50 milyon Euro’ya varan tutarda bir dizi önlem için hazırlık yaptığını bildirdi.
Komisyon yetkilisi, paranın bir bölümünün Türk sahil güvenliğinin arama ve kurtarma faaliyetlerindeki kapasitesinin artırılması için düşünüldüğünü, geri kalan bölümün de mülteci barınma merkezlerindeki koşulların iyileştirilmesi ve kalma izni bulunanların Türk toplumuna entegrasyonuna yardım amacıyla planlandığını belirtti.

HER FIRSATTA TEHDİT EDİYORDU

Recep Tayyip Erdoğan, özellikle son bir kaç ayda AB’yi defalarca ‘kapıları açmakla’ tehdit etmişti. Avrupa Birliği verilerine göre bu yılın ocak ve eylül ayları arasında Türkiye’den 46 bin 546 sığınmacı Avrupa Birliğine geldi. Ege’deki Yunan adalarında kampların dolup taşması nedeniyle Yunanistan yıl sonuna kadar 20 bin mültecinin ana karaya nakledileceğini açıklamıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin