Erdoğan: Bağdadi’nin eşi, eniştesi ve kız kardeşi elimizde

IŞİD’e el altından destek vermekle suçlanan Türkiye’nin AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde öldürülen Bağdadi’nin eşinin ellerinde olduğunu söyledi. Erdoğan, “İlk defa açıklıyorum. Bağdadi’nin hanımını da yakaladık. Bağdadi’nin Kız kardeşini, eniştesini üstelik de Suriye tarafında yakaladık.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saray’da düzenlenen Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 70. Yıl Kutlama Töreni’nde gündeme dair açıklamalarda bulundu. ‘Yedi düvelin üzerlerine saldırdığını’ iddia eden Erdoğan, ‘dik durmaya mecbur olduklarını’ anlattı.
Konuşmasının devamında Suriye meselesine değinen Erdoğan, geçtiğimiz günlerde ABD’nin operasyonuyla öldürüldüğü ileri sürülen IŞİD lideri Bağdadi’nin eşini yakaladıklarını açıkladı. Erdoğan, “İlk defa açıklıyorum. Bağdadi’nin hanımını da yakaladık. Bağdadi’nin Kız kardeşini, eniştesini üstelik de Suriye tarafında yakaladık. Bu noktada çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz. Onlar benim askerimin yanında Suriye’de kendi topraklarını kurtarma mücadelemizi sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: ÖĞRETMEN BULMAKTA SIKINTI YAŞIYORUZ!

Tayyip Erdoğan’nın öğretmenlerle ilgili yaptığı açıklamada dikkat çekiciydi. “Ben bir büyüğünüz olarak sizlere ricada bulunacağım. Niçin ilahiyat mezunları gerek imam hatip okullarında öğretmenlik için görev almada tereddütler yaşarlar? Öğretmen bulmada sıkıntı yaşıyoruz.” dedi.

460 BİN ÖĞRETMEN ATAMA BEKLİYOR

Bugün Türkiye’de atama bekleyen öğretmen sayısı 460 bin. Bu sayının 5 yıl içinde 1 milyona dayanması bekleniyor. Ancak Erdoğan, öğretmen bulmakta sıkıntı yaşadıklarını söylüyor!

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Bağdadi nin hanımı-kız kardeşı elimizde diyor…
    Yakaladık diyor..
    Gülüyorum…
    Bütün dünya gülüyor…
    Yani Kurtardık dese, dik duruşunu sergileyecek amma..

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin