15 yılda geliştirildi; O fayton 100 bin lira!

HABER | YUSUF DERELİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, geçtiğimiz günlerde motor sporları yarışlarının yapıldığı İstanbul Park’ta yerli olarak üretilen elektrikli faytonun direksiyonuna geçti.

Referans Otomotiv tarafından üretilen eletrikli faytonda verilen fotoğraf sosyal medyada gündem oldu. Söz konusu faytonun 15 yılda geliştirildiği(!) açıklandı. Fiyatı ise 100 bin lira.

Mustafa Varank, testin ardından yaptığı açıklamada, “Gerçekten memnun kaldık. Gayet güzel ve kullanışlı bir araç.” dedi. Elektrikli faytonu üreten Referans Limited Şirketi’nin Genel Müdürü Haluk Şahin ise, “Biz elektrikli faytonu daha uygun fiyatlara yerli ve milli olarak Denizli’nin Sarayköy ilçesinde üretiyoruz. 15 yıllık bir Ar-Ge çalışmasının sonucu ortaya çıkan elektrikli fayton, 6-8 saatte şarj oluyor ve tek seferlik şarjla 70-80 km gidebiliyor. 30 km hıza ulaşan aracımız, 4 tekerlek hidrolik fren sistemi ile çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

3 YORUMLAR

  1. “ulan kimlerle işi götürmeye çalışıyoruz yahu…ne kadar ‘balta’ varsa etrafımı sardı… ne yapayım ancak bunlar gibi saftirikleri yanımda tutabiliyorum…azıcık akıllı olsalar altımı oyarlar…böyle gidecek gittiği yere kadar…”

  2. 15 yilda bu araci gelistirmis. Ben sana Anadolunun herhangi bir ucra yerinde sanayiye gideyim daha iyisini bir ayda uretmezsem ne diyim. Olusu olan bir gun delisi olan hergun aglarmis. Her taraf deli dolu …

  3. 😂😂😂😂Yahu bu görüntü bile elektrikli otomobilin yerli olarak üretilmesinin imkansız olduğunu gösteriyor keşke ürete bilsek ama şu tipkere bakın Allah aşkına bunlarda o vizyon varmı sizce😔İTÜ Deki öğrenciler bile bundan daha iyisini daha kısa zamanda üretebilirdi

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin