15 Temmuz’un sembol fotoğrafındaki kursiyer askerlerin tamamı darbeden beraat etti

15 Temmuz’da darbe girişiminde kışla dışına çıkmadıkları halde gözaltına alınarak bir ahırda çıplak halde ters kelepçelenerek işkenceye uğrayan kursiyer askerlerin tamamı yargılandığı darbe davasından beraat etti.

Jandarma Okullar Komutanlığı davasının karar duruşması dün yapıldı. Mahkeme heyeti darbe suçlamasıyla yargılanan tüm sanıkların hakkında beraat verirken bazı sanıklara örgüt üyeliğinden cezalandırdı.

Beraat kararını sosyal medyadan duyuran kursiyer teğmenlerden Mutlu Gülerce, “J.Okullar Kom. Davasında tüm kursiyerler darbeden beraat etti. Bazı arkadaşlarımıza üyelikten ceza verildi. Bazılarının dosyası ayrıldı. Birçok arkadaşım beraat etti. Ben de beraat alanlar içindeyim. Tek tesellimiz tutuklu kimse kalmadı” ifadelerini kullandı.

Darbe davasından beraat eden Mutlu Gülerce, darbeci askerler olarak medyaya servis edilen ahırda işkence gören fotoğrafını “darbeci eşekler” diye paylaşan Saadet Partili avukat Ali Aktaş’a tepki gösterdi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Gülerce, “Bu resimdeki askerlerden biriydim. Devrelerimle birlikte 16 Temmuz sabahında okuldan alınıp bu ahıra götürülmüş ve insanlık dışı muamele görmüştük. Sonrasında A.Aktaş gibilerin lincine maruz kalmıştık. Bugün ben ve devrelerim darbeden beraat etti. Söyleyin bu utanmaz müfteriye” ifadesini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin